Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

Na svätého Jána 2019 Martin - Múzeum slovenskej dediny

Na svätého Jána 2019 Martin - Múzeum slovenskej dediny
Termín: 22.06.2019
Téma: ĽUDOVÉ ZVYKY a TRADÍCIE
Miesto konania: Martin - Jahodnícke háje (SR - Žilinský kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: www.skanzenmartin.sk

Popis

Na svätého Jána 2019 Martin - Múzeum slovenskej dediny

Usporiadateľ: Múzeum slovenskej dediny - OZ Jahodnícke háje

Sobota 22.6.2019 o 18:00 – 23:59 hod.

Múzeum slovenskej dediny - OZ Jahodnícke háje
Jahodnícke háje, 036 01 Martin, Slovakia

Príďte si vychutnať jedinečnú nočnú atmosféru Múzea slovenskej dediny.

Tešiť sa môžete na prezentáciu obyčají spojených s oslavou letného slnovratu. Nebudú chýbať vystúpenia folklórnych kolektívov, nočné prehliadky múzea, hľadanie pokladu, bylinkárska, ľúbostná a magická poradňa a samozrejme, jánska vatra. Pripravené je aj hudobné vystúpenie Nanyho Hudáka.

Podmanivú moc svätojánskej noci môžete zažiť v sobotu 22. júna 2019 počas podujatia Na svätého Jána v martinskom Múzeu slovenskej dediny. V najväčšom múzeu v prírode na Slovensku v netradičnom čase – od 18.00 hod. až do polnoci – spoznáte jánske zvyky, vychutnáte si koncert a zabavíte sa pri hľadaní pokladu alebo pri vatre.

Nezabudnuteľnú atmosféru vyčarí svojou jedinečnou hudbou prievidzský pesničkár Nany Hudák. So svojou kapelou SHZ (Spontánne Hudobné Zoskupenie) hráva štýl, ktorý nazvali fantasy folk a od roku 2001 vydali 5 albumov. Jeho jedinečný akustický sólový koncert v priestoroch Múzea slovenskej dediny sa začne o 22.00 hod.

Jánske zvyky a jánsku veselicu predstaví Folklórna skupina Bacúšan z Bacúcha a Spevácka folklórna skupina Dúbrava z Jasenice. Po zotmení všetci spolu o 21.30 hod. zapália vatru. K voľnej zábave pri vatre si môžete priniesť vlastné hudobné nástroje a zahrať si spolu s ostatnými.

Pre návštevníkov sú pripravené nočné prehliadky múzea s tematikou jánskych zvykov. Pri nich sa dozviete o pôsobení magických síl alebo bytostí, ktoré mali počas jánskeho večera väčšiu silu ako po iné dni. Pre deti aj dospelých bude prichystané čítanie strašidelných príbehov o nadprirodzených bytostiach, ktoré možno stretnú aj počas podujatia.

Veľa povier o svätojánskej noci sa vzťahovalo k pokladom, ku ktorým sa práve v túto noc dalo dostať najľahšie. Návštevníci budú môcť pomocou riešenia rôznych hádaniek hľadať poklady, ktoré ukrýva naše múzeum.

Byliny nazbierané počas svätojánskej noci majú vraj mimoriadnu silu – liečivú aj magickú, preto sa spolu s bylinkárkou Ivkou môžete vydať hľadať a spoznávať bylinky, ktoré rastú v areáli. Pripravená bude aj bylinková, ľúbostná a magická poradňa.

Odporúčame návštevníkom, aby si so sebou priniesli baterku alebo iný zdroj svetla. Program bude trvať od 18.00 do 24.00 hod., no vstup do areálu bude možný len do 22.00 hod.

Tešíme sa na Vás! :)

Copyright © 2011 – 2020 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny