Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

27. slávnosti bratstva Čechov a Slovákov Veľká Javorina 2019 - pri príležitosti 100. výročia úmrtia Milana Rastislava Štefánika

27. slávnosti bratstva Čechov a Slovákov Veľká Javorina 2019 - pri príležitosti 100. výročia úmrtia Milana Rastislava Štefánika
Termín: 28.07.2019
Téma: SLÁVNOSTI a FESTIVALY
Miesto konania: Lubina - Veľká Javorina (SR - Trenčiansky kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: velkajavorina.com
www.youtube.com/watch?v=FC0klC8n9M0
www.youtube.com/watch?v=2fj381DC06c

Popis

27. slávnosti bratstva Čechov a Slovákov sa uskutočnia na Veľkej Javorine 28. júla 2019.

„Tu bratia vždy stretať sa budú, tu vernosť prisahať si budú“, motto Jozefa Miloslava Hurbana, zaznelo v roku 1945 po oslobodení na vrchu Veľká Javorina z úst 25 tisíc Slovákov a Čechov.

Veľká Javorina – symbol, majestát, história a mnoho ďalších prívlastkov by sa dalo povedať o najvyššom vrchu Bielych Karpát, ktorý patrí do katastrálneho územia obce Lubina. Slávnosti bratstva Čechov a Slovákov na Javorine, ako ich poznáme dnes, sa konajú pravidelne už 27 rokov a predstavujú symbol spoločnej histórie a kultúry Čechov a Slovákov.

Veľká Javorina – symbol, majestát, história a mnoho ďalších prívlastkov by sa dalo povedať o najvyššom vrchu Bielych Karpát, ktorý patrí do katastrálneho územia obce Lubina.

Slávnosti bratstva Čechov a Slovákov na Javorine, ako ich poznáme dnes, sa konajú pravidelne už 26 rokov a predstavujú symbol spoločnej histórie a kultúry Čechov a Slovákov. Javorinské slávnosti každoročne organizuje prípravný výbor, ktorý je zložený najmä zo starostov, primátorov obcí a miest prihraničného výboru.

Copyright © 2011 – 2024 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny | Nastavenia cookies