Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

2011 Skokie Festival kultúr, 2011 Skokie Festival of Cultures

2011 Skokie Festival kultúr,   2011 Skokie Festival of Cultures
Termín: 21.05.2011
Téma: PODUJATIA NAŠICH KRAJANOV
Miesto konania: SKOKIE, Illinois, USA (Zahraničie - Európa/Svet)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: www.slovakchicago.org/Festival_of_Cultures_Chicago_Slovak_USA_Skokie_May_2010.html
www.youtube.com/watch?v=JK-V2KLkgnI

Popis

Slováci v USA odporúčajú navštíviť

2011 Skokie Festival kultúr
v sobotu
21. mája 11 hod - devätnásť hodín

Oakton Park,
4701 West Oakton St,
Skokie, Illinois

Od svojho vzniku v roku 1991, Skokie Festival kultúr sa stala jedným z popredných etnických festivalov v Illinois, prilákalo viac ako 350.000 návštevníkov a desiatky kultúr, zastupujúcich všetky Skokie je obrovské rozmanitosti.


Pridajte sa k nám pre tento " Tour of the World," kde vy a vaši priatelia a rodina budú mať dva dni etnickej ľudovej hudby a tanca, široký sortiment potravín, unikátne umenie a remeslá, hry, medzinárodné detské tovaru bazár, a desiatky kultúrnych stánkov a displeja.

Skokie Festival kultúr je víťazom ocenenia štátne a národné programovanie umenia udalosť a je podporovaný Illinois Arts Council - rovnako ako miestne verejné agentúry, služby, skupín a firemných sponzorov.
The Slovak Folklore Ensemble Veselica was established on April 23, 1999. On this fine day young people from different corners of Slovakia united together to carry out an idea of keeping Slovakian folklore traditions alive even thousands of miles away from their homeland. They happened to put into practice the most beautiful songs, dances, and traditions of Slovakian folklore.

Dlho sme hľadali rozprávkový prameň živej vody, ktorá by spríjemnila život ľuďom tisíce míľ od rodného domova. Dlho sme hľadali ten rozprávkový ker rodiaci cárovné prútiky, čo by nám pripomenuli život starých otcov a matiek. Z iskierok hľadania, túžby a nádeje vznikol veľký plameň. Z par zanietených zachovať originalitu spevov, rázovitosť tancov, krasu krojov a tým zachrániť zanikajúce tradície a originalitu slovenského folklóru.


Join Veselica

Slovak Folk Dance Ensemble Veselica seeks new dancers, musicians, singers, anyone who enjoys dancing and singing. No previous dancing experience is necessary. For more information call Helena (773) 780-8599 or (630)544-0162. We are looking forward to seeing you .

Slovenský folklórny súbor Veselica hladá nových tanecníkov, muzikantov a všetkých, ktorí sa radi zabávajú, tancujú a spievajú. Predchádzajúce tanecné skúsenosti nie sú nutné. Pre viac informácií volaj Helene (773) 780-8599, alebo (630) 544-0162. Tešime sa na Vás

Copyright © 2011 – 2023 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny