Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

Krásnohorské hradné hry 2013

Krásnohorské hradné hry 2013
Termín: 02.08.2013 - 04.08.2013
Téma: SLÁVNOSTI a FESTIVALY
Miesto konania: Krásnohorské Podhradie (SR - Košický kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: www.ticroznava.sk

Popis

Krásnohorské hradné hry
Priamo na miestach, kde sa rodila história európskeho významu, v jednej z najkrajších starobylých pevností Slovenska, sa to bude počas troch dní hemžiť stredovekými bojovníkmi.

Krásnohorské hradné dni na hrade i v podhradí Krásnej Hôrky ponúkajú zážitkovú exkurziu cez stáročia z minulosti plnej rytierskych súbojov, ale aj krásnych dvorných dám a radovánok hodných prostých turistov i nóbl šľachty až do prítomnosti. Množstvo súťaží, v ktorých si návštevníci môžu vyskúšať svoju zručnosť i odvahu, ocenia dospelí i deti.

Divadelné scény dejinných epoch priľahlého Gemera, jazdy na koňoch, bábkové divadlo pre najmenších i koncerty stredovekej hudby sa spoja v jeden zážitok, ktorý si v sebe nepochybne nadlho ponesú všetci návštevníci. Možnosť vidieť i vyskúšať si historické remeslá nie je vec každodenná. Rovnako je to aj s účasťou na hodoch dobových jedál stredoveku so všetkým, čo k tomu patrí.

Krásna Hôrka a jej okolitá príroda zároveň ponúkajú veľa možností pre milovníkov turizmu. Pre neznalých návštevníkov budú Krásnohorské hradné hry isto len prvým kontaktom, po ktorom sa tu začnú opakovane vracať.

Copyright © 2011 – 2024 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny | Nastavenia cookies