Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

Folklórne slávnosti pri Pelúsku 2019 Martin nad Žitavou - 8. ročník

Folklórne slávnosti pri Pelúsku 2019 Martin nad Žitavou - 8. ročník
Termín: 24.08.2019
Téma: SLÁVNOSTI a FESTIVALY
Miesto konania: Martin nad Žitavou (SR - Nitriansky kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: www.martinnadzitavou.sk
sk.wikipedia.org/wiki/Pel%C3%BAsok

Popis

Folklórne slávnosti pri Pelúsku 2019 Martin nad Žitavou - 8. ročník

Občianske združenie Pelúsok a Obecný úrad v Martine nad Žitavou Vás všetkých srdečne pozýva na 8. ročník Folklórnych slávností pri Pelúsku dňa 24. augusta 2019 o 14:00 h na miestnom futbalovom ihrisku.

V programe vystúpia Fialôčka, Čabanka, Tribeč, Volkovčanka, Zlatňanka, Fešandy, Konopa, Pelúsok a heligonárka Vlasta Mudríková. Po ukončení programu nám do tanca zahrá hudobná skupina Márnosť šedivá.

Príďte s nami, s naším folklórom a so svojimi priateľmi stráviť krásne letné popoludnie. Pre všetkých je pripravené občerstvenie a chutný guláš.

Podujatie je realizované s finančnou podporou Nitrianskeho samosprávneho kraja.

PELÚSOK
je potok v okrese Zlaté Moravce, je to pravostranný prítok Žitavy s dĺžkou 14 km.

Pramení v pohorí Tribeč, v podcelku Veľký Tribeč, v nadmorskej výške približne 470 m n. m. Tečie prevažne severojužným smerom cez Zlatnianske predhorie územím zubrej obory. Ďalej vstupuje do Podunajskej pahorkatiny, do podcelku Žitavská pahorkatina, tečie v blízkosti obce Lovce a napája malú vodnú nádrž. Pokračuje cez obec Hosťovce, zľava priberá Bolkov potok (205,5 m n. m.) a napája malý rybník. Potom preteká cez Martin nad Žitavou, stáča sa juhojuhovýchodným smerom a podteká železničnú trať Leopoldov – Kozárovce. Napokon sa stáča na juhovýchod, podteká aj železničnú trať Nové Zámky – Zlaté Moravce a severovýchodne od obce Tesáre nad Žitavou sa v nadmorskej výške cca 167 m n. m. vlieva do Žitavy.

Copyright © 2011 – 2021 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny