Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

Dni sliviek Turá Lúka 2019 - 10. ročník

Dni sliviek Turá Lúka 2019 - 10. ročník
Termín: 07.09.2019
Téma: CECHY, SPOLKY a ZDRUŽENIA | VARENIE a PEČENIE DOBRôT
Miesto konania: Myjava - Turá Lúka (SR - Trenčiansky kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: myjava.sk

Popis

Dni sliviek Turá Lúka 2019 - 10. ročník

Už desiaty raz sa v myjavskej mestskej časti Turá Lúka uskutoční podujatie nazvané Dni sliviek, ktoré je zamerané na ovocinárske tradície regiónu a na spracovanie ovocia v rôznych podobách. Akcia sa bude konať v sobotu 7. septembra 2019 od 11.00 h v areáli Gazdovského dvora a jeho okolí.

Pripravuje ju pre vás Centrum tradičnej kultúry Myjava v spolupráci s mestom Myjava, neziskovou organizáciou Rozvoj cestovného ruchu myjavských kopaníc a s podporou Fondu na podporu umenia.

Súčasťou programu bude praktický seminár na tému Skúsenosti s novou legislatívou pestovateľského pálenia ovocia s odbornou garanciou Ing. Júliusa Forsthoffera, PhD. V kultúrnej časti programu sa predstavia ĽH Máj z Piešťan a Heligonkári z Prietrže. V stodole sa budú premietať etnografické filmy Sverepeckí čvíkotári a Slamienkar Patinka.

Ostatný program bude prebiehať v priestoroch Gazdovského dvora a jeho okolí. Praktické ukážky spracovania sliviek a tradičného varenia slivkového lekváru budú prezentovať členovia FSk Kýčer z Turej Lúky. Kuchyne pre vás pripravia ochutnávku rozličných slivkových špecialít, v detských dielňach si budete môcť vyskúšať prípravu a varenie slivkových gulí a lekvárových periek.

Aj v tomto ročníku bude pre vás pripravená ovocná tržnica, kde si môžete zakúpiť sušené ovocie, džemy, sirupy, lekvár a ďalšie produkty z ovocia.

Podujatie podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.

Copyright © 2011 – 2024 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny | Nastavenia cookies