Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

FAŠIANGOVÁ ZÁBAVA / FASCHINGSDIENSTAG

FAŠIANGOVÁ ZÁBAVA / FASCHINGSDIENSTAG

Popis

Budúci rok 2013 je v živote Slovákov žijúcich v Rakúsku jubilejný.

Rakúskoslovenský kultúrny spolok vo Viedni bude sláviť svoje 30. narodeniny.

Hoci sa nestretneme hneď v januári na tradičnom plese viedenských Slovákov, ktorý bude až v roku 2013, iste sa stretneme začiatkom leta na majálese, kde to naše okrúhle výročie poriadne oslávime.
Máme za sebou rok obnovovania spolkových priestorov, ktorý sme zavŕšili výmenou podlahy, kde nás, veď ako ináč, čakali mnohé prekvapenia. Ale koniec dobrý, všetko dobré. Pospomínajte si spolu s nami na podujatia rakúskych Slovákov za uplynulý polrok, navštívte spolu s čerstvo vydatou Jankou Gregor-Rogler (Pohľady srdečne gratulujú) dolnorakúsky Melk a prijmite to ako pozvánku na budúci rok na jedno z už medzičasom vychytených programových podujatí.
Ingrid Žalneva nám prezradí, aký status získala vo svete slovenská fujara a Martinka Vígľašská nám v pravidelnej rubrike o slovenských osobnostiach prezradí známe aj neznáme fakty o tajuplnej postave Mórica Beňovského.
Dočítate sa o našich mladých talentoch, Pohľady vám predstavujú Martina Kacvinského, talentovanú fotografku Petru Beňovskú, ktorá má „na svedomí“ náš nový kalendár, a mladučký talent – opernú speváčku Máriu Helienek.
Ďakujem všetkým, ktorí prispeli do Pohľadov, ale najmä Ingrid Žalneva, ktorá sa výrazne nielen autorsky, ale aj redakčne podieľa na tomto čísle.


Vaša Ingrid Konrad

Kontakt

http://www.slovaci.at/tl_files/pohlady/Pohlady%202-2011%20web.pdf

Kliknutím na obrázky sa zväčšia.

Copyright © 2011 – 2024 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny | Nastavenia cookies