Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

Jarná bojovka 2020 Dlhé Diely: Hranica - Ostrý Kameň

Jarná bojovka 2020 Dlhé Diely: Hranica - Ostrý Kameň
Termín: 09.05.2020
Téma: SLÁVNOSTI a FESTIVALY
Miesto konania: Bratislava - Karlova Ves - Dlhé Diely (SR - Bratislavský kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: www.facebook.com/events/2467305856892005/

Popis

Jarná bojovka 2020 Dlhé Diely: Hranica - Ostrý Kameň

Usporiadateľ: LARP Kráľovstvo Vína a Event Horizon SK

Sobota 9. mája 2020 o 9:00 – 17:00 hod.

Kráľova Hora, Dlhé Diely
Bratislava, Slovakia

Na jeseň roku 1319 vodárske vojská napadli a premohli kráľovskú armádu strážiacu (D)obrí priesmyk. Batalióny miklušovcov po prvý raz od čias Veľkej vodárskej vzbury vstúpili na územie kráľa Pataja a pomaly obsadzujú Ostrokamenské panstvo. V ceste im stojí prvá veľká prekážka - hrad Ostrý Kameň, na ktorom panuje Random McEesh, z kráľovho poverenia pán a správca oblasti. Sám však svoj hrad neubráni. Blížiaca sa zima prináša strasti obom stranám. Vodárske vojská spomalili postup, aby doplnili zásoby a načerpali sily pred osudným stretom. Ani McEeshovi nie je ľahko. Odkedy vodárské vojská dobyli (D)obrí priesmyk, pripravili ho o cennú úrodu z dožinkov. Vypálili sýpky, sklady a rabovali naprieč panstvom. Táto zima bude pre Ostrý Kameň osudnou.

Vojská vodárov sa pomaly, ale isto blížia k pevnosti, ktorú stráži jej neveľká posádka vojakov. Stihnú posily v podobe vojsk Kráľovstva Vína prísť včas? Stihnú prísť skôr ako hrad bude obliehaný vodárskym vojskom, alebo to čo uvidia už budú len ruiny kedysi nedobytnej pevnosti?

Napätie sa stupňuje, krajinou sa nesie dupot kopýt a cengot kovu. Vo vzduchu cítiť krv, pot a elfské čajové pečivo. Príďte aj vy otočiť kormidlom dejín a pridajte sa k udatným rytierom Kráľovstva Vína, či mocným zbrojnošom Akvilónie.

Čakáme na vás!

Copyright © 2011 – 2020 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny