Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

ZRUŚENÉ - - - Víno a levanduľa Pezinok 2020 - 9. ročník

ZRUŚENÉ - - - Víno a levanduľa Pezinok 2020 - 9. ročník
Termín: 04.07.2020
Téma: VINOBRANIE a VÍNO
Miesto konania: Pezinok - Stará hora (SR - Bratislavský kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: www.vinoteka-vinaren.sk
www.zpvv.sk

Popis

Víno a levanduľa Pezinok 2020 - 9. ročník

Kamenica pod Starou horou nad Pezinkom

Dátum: 04.07.2020

Akcia je spojená s prezentáciou pezinských vinárov a prehliadkou unikátnej stredomorskej záhrady kde sa snúbi víno a levanduľa.

Milovníci vína a prírody budú mať možnosť navštíviť jedinečné prostredie malebnej vinohradníckej lokality pod Starou horou.

Prídite si pozrieť krásne revitalizované kamenice, ktoré sú prikrášlené novovysadenými ovocnými stromami. Opäť si budete môcť pozrieť i dominantu kamenice - sochu patróna vinohradníkov sv. Urbana. Kamenice sú ideálnym miestom pre ochutnávanie vína v jeho prirodzenom prostredí. Milovníci vína a prírody budú mať možnosť navštíviť jedinečné prostredie malebnej vinohradníckej lokality pod Starou horou.

Svoju produkciu bude prezentovať viac ako 32 výrobcov z Pezinského vinohradníckeho rajóna. Putovanie vinicami a ochutnávanie vína návštevníci zavŕšia prehliadkou unikátneho, odrodovo pestrého vinohradu, vysadeného na kamenných terasách Starej hory. Snúbi sa v ňom vinič s rôznorodou skladbou pôvodnej, ale aj stredomorskej flóry, predovšetkým výsadbou levandule. Organizátori zabezpečia pre hostí okrem dobrého vína aj ponuku tradičnej gastronómie, ľudovo umeleckých výrobkov, keramiky a tvorivé dielne pre najmenších návštevníkov. Veríme, že počasie bude milosrdné, napriek tomu všetkým odporúčame univerzálny slnečník/dáždnik.

Tešíme sa na Vás!

Copyright © 2011 – 2020 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny