Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

NOVÉ - - - Oživené remeslá Humenné 2021

NOVÉ - - - Oživené remeslá Humenné 2021
Termín: 11.07.2021 - 22.08.2021
Téma: KULTÚRA | CECHY, SPOLKY a ZDRUŽENIA
Miesto konania: Humenné (SR - Prešovský kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: www.muzeum.sk

Popis

NOVÉ - - - Oživené remeslá Humenné 2021

V dňoch 11.7. - 22.8.2021

Expozícia ľudovej architektúry a bývania, Skanzen v Humennom

Vihorlatské múzeum v Humennom a regionálni nositelia tradičnej kultúry horného Zemplína otvárajú pre rodiny a milovníkov tradícií a folklóru pokračovanie veľkého prázdninového event-programu spoznávania a oživovania tradičných remesiel. Múzejný letný zážitkový projekt pod názvom Cyklus tvorivých dielní tradičných remesiel pre verejnosť-Oživené remeslá II prebieha v Expozícii ľudovej architektúry a bývania (skanzene) Vihorlatského múzea v Humennom počas piatich letných nedieľ vždy od 14. do 18. hodiny. Projekt Tvorivé a vzdelávacie podujatia II − Oživené remeslá z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Počas dvoch júlových a troch augustových nedieľ pozýva múzeum na stretnutie s remeslami, ktoré v skanzene prezentujú tradičné prírodné materiály. Drevo, koža, hlina, konope, slama, rohovina, vlna a neskôr i železo po stáročia utvárali priestor pre tradičné remeslá, akými boli rohovinárstvo, remenárstvo, kováčstvo a podkúvanie koní, tkanie plátna, plstenie, korytárstvo, hrnčiarstvo, spracovanie slamy pre výrobu strešnej krytiny a výroba tradičných drevených šindľov. Múzejný program podpory regionálnej ľudovej slovesnosti a tradičných remesiel ponúka širokej verejnosti ukážky deviatich tradičných remesiel, remeselných techník, nástrojov a výrobkov, ktorých výrobu si môžu návštevníci vyskúšať priamo v skanzene. Sprievodným programom jednotlivých remeselných dní budú názorné ukážky výučby techniky plieskania bičom, hry na gajdách, rekreačnej jazdy na koni, kosenia, spracovávania slamy a ďalšie zážitkové aktivity.

Počas prvej remeselnej nedele 11. júla privíta návštevníkovExpozície ľudovej architektúry a bývania Vihorlatského múzea v Humennom remenár majster Ján Ihnát a rohovinár majster Ľudovít Cehelský. Remeselný deň spestria názorné ukážky opracovávania kože a rohoviny, výroba a predaj drobných predmetov, výučba techniky plieskania bičom a hry na gajdách a prehliadka skanzenu a aktuálnych výstav. Program remeselných dní vo Vihorlatskom múzeu v Humennom potrvá počas tohtoročného leta do 22. augusta 2021 a riadiť sa bude aktuálnymi bezpečnostnými opatreniami v rámci prijatých epidemiologických opatrení v okrese Humenné.

Copyright © 2011 – 2024 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny | Nastavenia cookies