Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

Deň otvorených pivníc® 2022 - 22. ročník Malokarpatskej vínnej cesty

Deň otvorených pivníc® 2022 - 22. ročník Malokarpatskej vínnej cesty
Termín: 18.11.2022 - 19.11.2022
Téma: VINOBRANIE a VÍNO
Miesto konania: Malokarpatský región (SR - Bratislavský kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: www.mvc.sk

Popis

Deň otvorených pivníc® 2022 - 22. ročník Malokarpatskej vínnej cesty

Pivnice Malokarpatského regiónu

Piatok 18.11.2022 14:00 - 21:00
Sobota 19.11.2022 14:00 - 21:00

Deň otvorených pivníc však nie je len o víne, je o krásnej vinicami posiatej krajine, o regionálnej gastronómii, často pripravenej práve šikovným vinárom, sprievodnom programe, kde v pivničkách k poháru vína hrá ľudová hudba, country, jazz. Počas dvoch dní sa história strieda s prítomnosťou a otvára svoje dvere a brány do 170 pivníc v 27 mestách a obciach Malokarpatského regiónu.

Deň otvorených pivníc otvára svoje pivnice pre Vás otvára už 22 rokov. A aké boli tie prvé? Uskutočnili sa 11. 11. 2000 práve v deň, kedy slávime sviatok sv. Martina a konajú sa Svätomartinské požehnania vín. Otvorených bolo v tento deň 17 pivničiek a navštívilo ich 500 účastníkov. Pivničky sa s dnešnými krásnymi a reprezentačnými priestormi mnohých vinárov porovnávajú len ťažko.

Začiatok vínnej cesty, či Vášho putovania môže byť na Devíne, kde ochutnáte nielen hroznové ale aj typické ríbezľové vína, na ktoré sú devínčania hrdí, ale hlavne verní miestnej tradícii. Najlepšiu Frankovku v regióne ochutnáte zase práve v Rači.

Najviac historických pivníc ponúka Svätý Jur – nájdete tu, okrem iných, pivnicu s fotografiami skvelých slovenských hercov z filmu Červené víno. Najstaršou pivnicou je Renesančný dom, ktorý už pred 500 rokmi prebúdzal v ľuďoch vo svojich kamenných pivniciach chuť na dúšok vína. Bránu do svojich pivníc otvorí aj krásny Pállfyho kaštieľ. Zo Svätého Jura cez zastávku v Grinave nazriete do starého vinohradníckeho klenbového domčeka z r. 1887. Hneď oproti však na porovnanie nájdete moderný vinársky schowroom. Cesta z vínom vedie ďalej cez Limbach, kde okrem výborného a známeho Limbašského silvánu, zažijete gastronomické hodovanie s pečenými holubmi, jednu z výnimočných delikates na vínnej ceste. Pezinok Vás privíta majestátnym nádherne zrekonštruovaným Zámkom. V Modre, typickom vinárskom mestečku, je zase najviac pivníc, ktoré hravo prejdete pešo, posledným mestom je Trnava, ktorá otvára jednu z najznámejších pivníc tohto regiónu. Samozrejme Vaše putovanie môže začať práve aj tu.

Copyright © 2011 – 2023 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny | Nastavenia cookies