Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

Otvorenie pivovaru Palffy Brauerai 2022 Svätý Jur

Otvorenie pivovaru Palffy Brauerai 2022 Svätý Jur
Termín: 26.06.2022
Téma: PIVNÉ SLÁVNOSTI a PIVO
Miesto konania: Svätý Jur (SR - Bratislavský kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: opive.sk/novy-pivovar-palffy-brauerei-svaty-jur/

Popis

Otvorenie pivovaru Palffy Brauerai 2022 Svätý Jur

SLÁVNOSTNÉ OTVORENIE PIVOVARU PaB - VSTUP VOĽNÝ
📇 Nedeľa 26. jún 2022
⏰ 12:00 – 21:00
📌 Pivovar Pálffy Brauerei (PaB), Kaštieľ Pálffy vo Svätom Jure

Príďte sa zabaviť a spoznajte nový remeselný pivovar Pálffy Brauerei (PaB) vo Svätom Jure. Posledná júnová nedeľa sa bude v Kaštieli Pálffy niesť v znamení dobrej nálady, spojenej s kvalitne uvareným remeselným pivom, a tak ako sme už zvyknutí pri podujatiach v kaštieli, aj v znamení skvelej muziky a programu.

🍺Príďte si vychutnať pravé osvieženie v podobe kvalitných, remeselne spracovaných pív z Kaštieľa Pálffy, kde sa pivo vyrábalo, skladovalo a čapovalo už v dávnej histórii.
Pivovar Pálffy Brauerei (PaB) sa vracia k tejto tradícií a nadväzuje na ňu varením viacerých typov remeselného piva, ktorého vzorky budete môcť degustovať počas celého dňa.

🍺Čaká vás 6 druhov skvelých pív, ktoré sa budú čapovať aj priamo z tanku. Na hostí čaká napríklad hroznový špeciál, ktorý krásne spája značku nového piva, so značkou už známeho vinárstva VIAJUR . Nebude chýbať ani IPA, pivá plzenského typu, či krásne krémové tmavé pivo.

VSTUP VOĽNÝ

📇 Nedeľa 26. jún 2022
⏰ 12:00 – 21:00
📌 Pivovar PaB, Kaštieľ Pálffy vo Svätom Jure
📣 PROGRAM
16:00 - koncert Anabela Mollová & Band @anabelamollova
19:00 - koncert Funny Fellows @funnyfellows
12:00 - 21:00 – degustácie remeselných pív
12:00 - 21:00 – celodenný sprievodný program pre deti
12:00 - 21:00 – živé sochy
12:00 - 21:00 – street food zóna s konceptom Hey You/ HY retro street foodové autíčka s perfektnou ponukou dobrého jedla, či skvelého vína. Premiéru bude mať aj nové autíčko Beercar.

Historickú stopu chcú zvýrazniť aj osobnosťami, ktoré sú so Svätým Jurom spojené. „Do nášho pivovaru sme si pozvali ako krstných rodičov členov panovníckej rodiny Habsburgovcov, ktorí „ochutnali“ naše pivo a podľa toho, ktoré im chutilo, stali sa krstnými rodičmi toho piva,“ hovorí s úsmevom riaditeľ.

Sládkom pivovaru bude Peter Kimák. Základ ponuky pivovaru bude daný pevne. „V portofóliu budeme mať päť viac-menej stabilných pív a jeden sezónny špeciál, podľa toho čo sa urodí v našich sadoch a vinohradoch ViaJur Agricultura vo Farnej. Bude to taký rozmar a preto sme ho nazvali aj Sissin rozmar,“ naznačuje Tomáš Dilong s tým, že raz navaria hroznový špeciál, inokedy čerešňový či vianočný.

A kde bude pivo z pivovaru Pálffy Brauerei dostupné? V prvom rade to bude Kaštieľ Pálffy vo Svätom Jure. Pivo však bude dostupné aj vo Vysokých Tatrách, keďže do rovnakej skupiny ako pivovar patrí aj Hotel Lomnica. Pivo však bude dostupné aj v novovznikajúcom pivnom lokále v Kuszmanovom bazáre (bývalý Hotel Tatry).

Pivo bude pivovar plniť aj do fliaš. Tie budú k dispozícií v obchodoch Selaví, resp. na e-shope tejto značky. „Veríme, že čoskoro si fajnšmekri naše pivo obľúbia a nájdú ho v mnohých pub-och či pivotékach,“ uzatvára rozprávanie Tomáš Dilong, výrobný riaditeľ Pálffy Brauerei.

PÄTICA PÍV

Terkin tmavý dúšok (Tmavé pivo 14°)

Tmavý nefiltrovaný, nepasterizovaný spodne kvasený ležiak. Pravý pivný gurmán ocení hustotu a kvalitu tohto tmavého piva. V pozadí zadymený slad s kávovou vôňou vytvára skutočný pivársky zážitok. Jeho predchodcom bol slávny Sct. Florian, ktorého chuť, farbu a vôňu vedeli oceniť ľudia už v dávnej histórii. Plnosť v chuti a eleganciu tohto piva ocenila aj Mária Terézia, podľa ktorej sme ho aj pomenovali.

Štýlová pšenica Ferka Lotrinského (Pšeničné pivo 11°)

Svetlé nefiltrované, nepasterizované vrchne kvasené pšeničné pivo s jemným zamatovým zákalom. Svetlá pšeničná jedenástka vás očarí na prvý pohľad. Vôňa klinčekov spolu s chuťou zrelých banánov bude božským zážitkom pre vaše telo aj dušu. Jeho farba je rovnaká ako farba dozretých lánov pšenice, z ktorej je toto jedinečné pivo uvarené. Zlatistá zamatová farba a elegancia v chuti očarili aj Františka I. Lotrinského.

Jožkova desinka na osvieŽ(T)enie (Svetlé pivo 10°)

Svetlé nefiltrované, nepasterizované, spodne kvasené, výčapné pivo zlatistej farby so sladovým telom a horkosťou po použitých českých chmeľoch, ktoré vás nielen osvieži, ale aj osvieti, lebo ani po pár pohároch z neho nebudete mať ťažkú hlavu. Jozef II. veľa pracoval na reformách, preto mu učarovala ľahkosť a sviežosť tohto piva.

Na cisára pána (Franca Jozefa)! (Svetlý ležiak plzenského typu 12°)

Svetlý nefiltrovaný, nepasterizovaný spodne kvasený ležiak plzenského typu s plnou tmavo zlatistou farbou a aj plnou chuťou. Poctivo uvarený na zdravie nášho cisára pána. Jemný, no zároveň plný chuťou plzenského a mníchovského sladu pohladí Váš jazyk a vôňa českého chmeľu pošteklí Váš nos. Práve takéto ušľachtilé pivo určite popíjal aj František Jozef k svojmu obľúbenému viedenskému rezňu, či iným skvostom tradičnej rakúskej kuchyne. Aj dobrý vojak Švejk pripíjal na zdravie cisára poctivou dvanástkou : Na cisára pána (Franca Jozefa)!

Rudyho záletnícka IPA (Pivný špeciál typu IPA 15-16°)

Svetlé až polotmavé nefiltrované, nepasterizované vrchne kvasené pivo IPA (indian pale ale), ktoré má plné sladové telo a výraznú chmeľovú arómu s podstatne vyššou hladinou alkoholu je skvelou povinnou výbavou záletníkov a bonvivánov v každom dobrom [pub]e. Aj následník Rudolf si vedel vychutnať pri svojich záletoch a bohémskom štýle života eleganciu, plnosť a vyšší obsah alkoholu v tomto pivnom špeciály.

Copyright © 2011 – 2024 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny | Nastavenia cookies