Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

Festival kumštu remesla a zábavy 2023 Banská Štiavnica - 25. ročník

Termín: 27.05.2023
Téma: SLÁVNOSTI a FESTIVALY
Miesto konania: Banská Štiavnica (SR - Banskobystrický kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: www.facebook.com/events/794499412291316?locale=de_DE

Popis

Festival kumštu remesla a zábavy 2023 Banská Štiavnica - 25. ročník

Dátum: 27.5.2023 o 10:00 do 19:00
Miesto: Starý Zámok, Banská Štiavnica

Slovenské banské múzeum Banská Štiavnica

Slovenské banské múzeum a občianske združenie Iniciatíva za živé mesto srdečne všetkých pozývajú na 25. ročník Festivalu kumštu remesla a zábavy, ktorý sa uskutoční v sobotu, 27. mája na Starom zámku. Tentokrát sa festival bude niesť v duchu osláv 30. výročia zápisu Banskej Štiavnice a okolia do zoznamu svetového dedičstva UNESCO.
Na festivale otvoríme exteriérovú výstavu diel študentov SŠUP S. Mikovíniho. Uvidíte výtvarné stvárnenie zeme baníkov „Terra Banensium“ očami mladej generácie. Študenti odprezentujú mapu kultúrnych hodnôt celého územia zapísaného do zoznamu svetového dedičstva, ktoré v sebe zahŕňa nielen samotné historické mesto Banskú Štiavnicu, ale aj široké okolie.
Na svoje si už tradične prídu malí i veľkí milovníci poctivého remesla, výrobkov z prírodných materiálov od lokálnych tvorcov a pestovateľov. Obdivovať môžete tradičný um a kumšt keramikárov, košikárov, kováčov a medárov. V expozícii Starého zámku bude otvorená fajkárska dielňa s ukážkou výroby fajok „štiavničiek“.
Čaká vás celodenný pestrý program, prehliadka zámku, dobré jedlo, ale tiež veselá i poučná zábava a kvalitná hudba. Divadielko Maťo odohrá predstavenie Princezná Halabala o netypickej princeznej, s ktorou objavíte nové planéty. Deti z folklórneho súboru Čistinka vám predvedú valaské tance a ľudové rozkazovačky. Šaško Krak vám zaručene vyčaruje úsmev svojimi žonglérskymi a tanečnými kúskami. Pozor! Použije aj kúzla!
Popri zábave a smiechu vás určite potešia krásne melódie na flautovom koncerte v podaní súboru Veselé píšťalky. A na záver si pripomenieme štiavnického rodáka, slávneho fotografa svetových hviezd Deža Hoffmanna v podobe pochôdzkového divadla „Ja som to videl takto“ s piesňami od legendárnych The Beatles.
Príďte sa zabaviť a užiť si poslednú májovú sobotu na Starý zámok, tešíme sa na vás!
Podujatie podporili Banskobystrický samosprávny kraj a Fond na podporu umenia.
Mediálny partner: Štiavnické noviny

Vstupné:
Dospelý: 8,-€
Zľava: 6,-€
Rodinný vstup: 20,-€

Copyright © 2011 – 2024 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny | Nastavenia cookies