Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

Festival Tatranské výšiny 2023 - 2. ročník

Festival Tatranské výšiny 2023 - 2. ročník
Termín: 29.07.2023 - 30.07.2023
Téma: KULTÚRA | TURISTIKA a CYKLISTIKA
Miesto konania: Vysoké Tatry - Tatranská Lomnica (SR - Prešovský kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: www.vysoke-tatry.travel
www.vysoke-tatry.travel/kalendar-podujati/90784-festival-tatranske-vysiny/

Popis

Festival Tatranské výšiny 2023 - 2. ročník

Dátum: 29.7. – 30.7. 2023

Tatranské výšiny je športovo – kultúrny festival pre všetkých milovníkov hôr, turistiky a prírody. Do Tatier chce po roku opäť priniesť kultúru, stretnúť sa, porozprávať sa, niečo nové sa naučiť a navzájom sa inšpirovať. Rozprávania chatárov, nosičov, horolezcov či filmárov bude spestrené hudobnými vystúpeniami a ďalšími sprievodnými podujatiami.

Prvý ročník bol venovaný téme o bezpečnosti v horách, pre ďalší ročník sme si vybrali tému o povolaniach, ktoré sú späté s našimi horami. Pódium bude preto patriť najmä horským chatárom, nosičom a vodcom.

Prvý deň je venovaný oddychu.
Čaká nás beseda s pravými horalmi. Legendárny horský nosič a chatár z Chaty pod Rysmi Viktor Beránek sa s nami podelí o svoje zážitky a skúsenosti v horách. Chatár Miki Knižka prezradí svoj pohľad z novej pozície chatára. Pišta Bačkor z nosičského múzea porozpráva niečo o histórií tatranského kultového povolania – nosiča. Nebude chýbať ani ukážka a malé preteky s krošňou na chrbte.
V ďalšej časti besedy sa dozvieme čo všetko nám hory ponúkajú v sprievode s prvou horskou vodkyňou na Slovensku Denisou Šulcovou a skúseným veteránom Jarom Michalkom.

V druhej polovici programu sa môžete tešiť na Riša Nemca, ktorý nás povedie až na najvyšší vrchol Severnej Ameriky DENALI. Výstup na jednu z najťažších ciest Aljašky bol ocenený zlatou karabinou od spolku JAMES.
Ako sa podaril prvovýstup na BARUNTSE už prezradí v prezentácií náš český hosť RADEK GROH.
Na záver nás čaká krátka video ukážka zo SLACKLINE SLOVAKIA s názvom „2,5cm slobody“.

Celá beseda bude spríjemnená hudbou slovenskej dvojice DENNYIAH, no a večer sa môžete usadiť k premietaniu filmu HORSKÝ VODCA od Paľa Barabáša, a to priamo pod holým nebom. Program bude obohatený zaujímavou TOMBOLOU o hodnotné ceny, do ktorej sa môže zapojiť každý divák..

VSTUP VOĽNÝ
Druhý deň sa spoločne vydáme dolinou Kežmarskej Bielej vody
smerom na Biele plesá a túru zakončíme spoločným obedom na Chate pri Zelenom plese. Počas výstupu nás bude čakať zaujímavý výklad o vzniku doliny a horskej meteorológii a ako sa zachovať v núdzových situáciách v horách.

VSTUPENKU ZAKÚPITE TU: https://tatranskevysiny.sk/registracia/

Copyright © 2011 – 2024 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny | Nastavenia cookies