Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

Goralské folklórne slávnosti 2023 Ždiar - 27. ročník

Goralské folklórne slávnosti 2023 Ždiar - 27. ročník
Termín: 11.08.2023 - 13.08.2023
Téma: SLÁVNOSTI a FESTIVALY | ĽUDOVÉ ZVYKY a TRADÍCIE
Miesto konania: Bachledka Ski and Sun (SR - Prešovský kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: bachledka.sk

Popis

Užite si tradície Goralov priamo v malebnej oblasti Zamaguria. Podujatie ponúkne nápaditý program plný známych tvárí, ale aj domácich umelcov.

Gorali zavítajú na Bachledku, aby návštevníkom priblížili ich kultúru, históriu a remeslá. Nebudú chýbať ani nevšedné prepojenia ako Štefan Štec a Peter Bič Project.

SĽUK, Peter Bič Project, Iconito, Čarovné ostrohy, či Sima Magušinová budú hosťami na sviatku všetkých Goralov 1200 m.n.m. priamo na Bachledke. Deti sa môžu tešiť na Spievankovo, Paci Pac, Fíha Tralala, či Šiši deň s Turbi a Turbom.

V prvej polovici augusta sa na Bachledku presunú všetci Gorali, aby spoločne 11. až 13. augusta oslávili svoj sviatok. Tým sviatkom je práve 27. ročník Goralských folklórnych slávností, ktoré sa aj tento rok konajú 1200m n.m., priamo pri vstupe na Chodník korunami stromov.
Organizátori pre verejnosť pripravili nápaditý program pre veľkých aj malých. Milovníkov tejto výnimočnej slovenskej kultúry čakajú ukážky starých ale aj súčasných ždiarskych remesiel, gazdovia z okolitých dedín sem privezú zvieraciu farmu, kde budú môcť rodiny okrem kŕmenia ovečiek a kravičiek ochutnať aj miestne domáce mliečne špeciality, či si osedlať goralského valacha.

PROGRAM PRINESIE KOMBINÁCIU GORALSKEJ A SÚČASNEJ KULTÚRY
Na podujatí sa predstavia tradiční goralskí umelci, ktorí nám ponúknu zážitok v podobe folklóru, tancov a spevov. Goralská kultúra sa bude striedať s tou súčasťou a všetci sa môžu tešiť na hviezdne koncerty. Jedným z nich bude aj zaujímavé prepojenie Štefana Šteca s kapelou Peter Bič Project, milovníkov folklóru poteší SĽUK, či skupina Iconito. Moderný nádych folklóru zas prinesú Čarovné ostrohy a na podujatí zaznie aj gitara a hlas obľúbenej Simy Magušinovej.

NA SVOJE SI PRÍDU AJ DETI
Organizárori pre ne každý deň dopoludnia pripravili naozaj skvelý program, Spievankovo, Fíha Tralala, Paci Pac, či Šiši deň s Turbi a Turbom. Obľúbení detskí interpreti sa budú striedať s miestnymi divadielkam a detskými folklórnymi súbormi.
NEDEĽA BUDE PATRIŤ OBCI
Program v nedeľu bude patriť najmä miestnym umelcom, Otvorí ho svätá omša a po nej čaká návštevníkov deň plný čarovného goralského folklóru a histórie.
REZBÁRI A STAVITELIA ZO SLAMY
Diváci budú môcť na podujatí zažiť aj vyrezávanie zvieracích sôch z dreva a k slamenému 4 metre vysokému Goralovi, ktorého umelec vytvoril počas posledného ročníka, pribudne rovnako vysoká Goralka.
DVA ZÁŽITKY V JEDNOM

Či už máte do okolia Tatier naplánovanú dovolenku alebo nie, Goralské folklórne slávnosti si tento rok jednoducho nemôžete nechať ujsť. Kto sa rozhodne tento výlet absolvovať, rozhodne neoľutuje. Podujatie sa totižto koná na Bacheldke, priamo pri vstupe na Chodník korunami stromov a organizátori tak návštevníkom ponúknu kombináciu nevšedného zážitku magickej prírody a tradičnej slovenskej kultúry. V rámci areálu podujatia je totižto k dispozícii aj vstup na Chodník korunami stromov.

Lístky si môžete zakúpiť na www.predpredaj.sk.

Copyright © 2011 – 2024 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny | Nastavenia cookies