Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

Župné trhy 2023 Brezno - 1. ročník

Župné trhy 2023 Brezno - 1. ročník
Termín: 29.09.2023
Téma: JARMOKY, TRHY a HODY
Miesto konania: Brezno (SR - Banskobystrický kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: www.bbsk.sk

Popis

Župné trhy 2023 Brezno - 1. ročník

Termín: 29. septembra 2023
Miesto: Námestie generála M. R. Štefánika

Po pilotnom ročníku pokračuje Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) v tradícii organizovania seérie podujatí Župné trhy aj v tomto roku. Priestor na nich opäť dostanú regionálni producenti a remeselníci.

Stánky s regionálnymi výrobkami, ukážky remesiel, tvorivé dielne i vystúpenia folklórnych súborov. To všetko prinesú aj tento rok do celkovo siedmich miest po celom kraji Župné trhy. Tie organizuje BBSK prostredníctvom svojej Rozvojovej agentúry už po druhý raz a po pilotnom vlaňajšom ročníku.

„Nultý ročník Župných trhov sa stretol medzi návštevníkmi i predajcami s veľkým úspechom. Svoju produkciu na nich predstavilo osem farmárov a 46 regionálnych producentov, účasť verejnosti sme rátali na tisíce. Verím, že tento ročník bude ešte úspešnejší a že možnosť odprezentovať sa na ňom využije ešte viac producentov z našich regiónov. Je to priestor, ktorý sme vytvorili cielene pre nich a pre ich podporu,“ povedal predseda BBSK Ondrej Lunter.

Župné trhy sú tento rok rozdelené na jarnú a jesennú časť. Chýbať nebudú originálne, predovšetkým veľkonočné výrobky, ktoré tvoria miestni ľudia z Banskobystrického kraja s láskou, z lokálnych surovín a s ohľadom na zachovávanie tradícií.

Župné trhy sa budú konať vždy od 10:00 do 18:00 h.

Copyright © 2011 – 2024 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny | Nastavenia cookies