Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

57. ročník Slávnosti spevu, hudby a tanca 2023 Červeník

57. ročník Slávnosti spevu, hudby a tanca 2023 Červeník
Termín: 04.08.2023 - 06.08.2023
Téma: KULTÚRA | JARMOKY, TRHY a HODY | CECHY, SPOLKY a ZDRUŽENIA | SLÁVNOSTI a FESTIVALY | ĽUDOVÉ ZVYKY a TRADÍCIE
Miesto konania: Červeník (SR - Trenčiansky kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: www.cervenik.sk

Popis

Slávnosti spevu, hudby a tanca v Červeníku sa uskutočnia už 57. krát. Trojdňový bohatý program zameraný na tradičnú ľudovú kultúru regiónu Dolného Považia i širokého okolia. Podujatie ponúka program pre všetky vekové kategórie, súčasťou je množstvo sprievodných podujatí.

Piatok 17:00 hod

Otvorenie 57. ročníka Slávností spevu, hudby a tanca Červeník 2023, scénický program s názvom ,,Verešvárska svadba“ predstavia domáce folklórne kolektívy: detský folklórny súbor Verešvaranček, dedinská folklórna skupina Verešvaran, dychová hudba Verešvaranka, ľudová hudba Karpatská muzika a bývali členovia súborov

19:30 - Štefan Štec & FAJTA – koncert charizmatického speváka rusínskych ľudových piesní, choreografa a tanečníka v jednej osobe, ktorý zavíta spoločne s kapelou FAJTA aj na Slávnosti, spevu, hudby a tanca do Červeníka.

21:00 - Verešvársky tanečný dom - interaktívna výučba ľudových tancov pre všetkých tanca chtivých návštevníkov, lektori tanca Alexandra Ťasková a Patrik Seliga z FS Hornád budú vyučovať tance čardáš zo Zemplína a Holubka zo Zakarpatia. Pod nohy k tancu hrá ľudová hudba Mateja Topoľovského z Košíc.



Sobota 21:00 hod

VECI ČO SA DEJÚ

Folklórny súbor Hornád z Košíc uvádza folklórny muzikál prinášajúci pôvabný rusínsky spevácky, hudobný a tanečný repertoár.
Optácia Rusínov z Československa na Ukrajinu je v dejinách 20. storočia opomenutá téma. Poznačila však osudy desiatok tisícov ľudí, ktorí na ceste za lepším životom našli sklamanie a utrpenie. Folklórny súbor Hornád z Košíc pripomína, že prostredníctvom tradičnej ľudovej kultúry sa dá poukázať aj na vážne témy, s ktorými sa naša spoločnosť ešte musí vyrovnať.

Réžia a choreografia: Štefan Štec



nedeľa 17:00 hod

GALAPROGRAM 57. ročníka Slávností spevu, hudby a tanca 2023:

,,Gazda náš, gazda náš, dajže nám oldomáš“

účinkujú: detský folklórny súbor Verešvaranček, dychová hudba Verešvaranka, dedinská folklórna skupina Verešvaran, ľudové hudby Malí a Mladí huslisti, Muzika Heskovci z Červeníka, folklórny súbor Máj z Piešťan, dychová hudba Hanačka z Břestu (ČR), folklórny súbor Hornád z Košíc

Otvorenie brány:

piatok 16:00
sobota 20:00
nedeľa 16:00

Viac podujatí nájdete na: https://vstupenky.maxiticket.sk/

Copyright © 2011 – 2024 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny | Nastavenia cookies