Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

Ro©k na dzedzine 2023 Prešov - Slávnostný program k 55. výročiu založenia Folklórneho súboru Šarišan

Ro©k na dzedzine 2023 Prešov - Slávnostný program k 55. výročiu založenia Folklórneho súboru Šarišan
Termín: 19.12.2023 - 20.12.2023
Téma: KULTÚRA | SLÁVNOSTI a FESTIVALY
Miesto konania: Prešov (SR - Prešovský kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: www.facebook.com/FolklornySuborSarisan/

Popis

Ro©k na dzedzine 2023 Prešov - Slávnostný program k 55. výročiu založenia Folklórneho súboru Šarišan

Dátum a miesto: 19. a 20. 12. 2023 o 18:30
Miesto: Veľká scéna DJZ
Vstupné: 20,- EUR
Trvanie podujatia: 150 minút s prestávkou

Ro©k na dzedzine
Slávnostný program k 55. výročiu založenia Folklórneho súboru Šarišan. Predstavuje 12 tanečno-hudobných obrazov jedného roka o spôsobe života našich predkov prostredníctvom rodinného a výročného zvykoslovia.

FS Šarišan je umelecké teleso Parku kultúry a oddychu v Prešove a popredný folklórny reprezentant regiónu Šariš a jeho metropoly Prešova. V súbore hrá, spieva a tancuje viac ako 60 mladých ľudí, ktorí absolvujú ročne vyše 70 vystúpení doma i v zahraničí. Program folklórneho súboru je inšpirovaný bohatstvom folklórnych tradícií regiónov východného Slovenska – najmä Šariša, Zemplína, Spiša a Abova. Tieto v umeleckom spracovaní súboru prinášajú originalitu a neopakovateľnosť ľudového umenia regiónov a sú významnou súčasťou reprezentácie národného kultúrneho bohatstva Slovákov zahraničí. Od svojich počiatkov Šarišan vyniká osobitou dramaturgiou, úspešnou experimentálnou choreografickou tvorbou s využitím širokej škály netradičných ľudových nástrojov.

Diváci oceňujú humorné, s citom a nadhľadom inscenované tanečné, hudobné a spevácke čísla. Odborníkom imponuje originalita spracovania pôvodného folklórneho materiálu ako i vysoká technická vyspelosť interpretov. Počas svojej činnosti získal Šarišan množstvo ocenení z najprestížnejších festivalov doma i vo svete.Copyright © 2011 – 2023 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny | Nastavenia cookies