Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

Tridsať rokov samostatnosti Slovenskej a Českej republiky (1993 - 2023) 2023 Bratislava - moderovaná diskusia

Tridsať rokov samostatnosti Slovenskej a Českej republiky (1993 - 2023) 2023 Bratislava - moderovaná diskusia
Termín: 23.10.2023 - 24.10.2023
Téma: KULTÚRA
Miesto konania: Bratislava (SR - Bratislavský kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: www.sav.sk

Popis

Tridsať rokov samostatnosti Slovenskej a Českej republiky (1993 - 2023) 2023 Bratislava - moderovaná diskusia

Dátum: 23. a 24. októbra 2023
Miesto: v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca v Bratislave

Pri príležitosti 70. výročia založenia SAV a 30. výročia vzniku Slovenskej a Českej republiky sa 23. a 24. októbra 2023 v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca v Bratislave uskutoční podujatie s názvom "Tridsať rokov samostatnosti Slovenskej a Českej republiky (1993 - 2023)". Séria moderovaných diskusií s viacerými významnými osobnosťami zo zahraničia aj Slovenska je otvorená pre širokú odbornú aj laickú verejnosť a fanúšikov moderných dejín Slovenska a Českej republiky. Vstup je voľný, na podujatie je potrebná registrácia.

Program podujatia je bohatý. O troch dekádach samostatnosti oboch republík bude s účastníkmi podujatia diskutovať napríklad politológ Jacques Rupnik (Science Po Paris), diplomatka Michaela Jurovská, historik Dušan Kováč (Historický ústav SAV, v. v. i.), politologička Jana Vargovčíková (INALCO), literárny vedec Xavier Galmiche (Sorbonne Université), filozof František Novosád (Filozofický ústav SAV, v. v. i.) a v neposlednom rade aj český filozof Václav Bělohradský. (Kompletný program podujatia nájdete v prílohe na konci textu.)

Podujatie moderuje vedecká dvojica z Historického ústavu SAV, v. v. i. – Agáta Šústová Drelová a Jaroslav Valent. Simultánne tlmočenie z francúzskeho jazyka bude zabezpečené.

Registrácia na podujatie je otvorená do 12. októbra 2023. Registrovať sa môžete TU alebo po oskenovaní QR kódu umiestneného nižšie.

Organizátormi podujatia sú: Slovenská akadémia vied, Francúzske veľvyslanectvo na Slovensku, Francúzsky inštitút na Slovensku, Centre français de recherche en sciences sociales, Akademie věd České republiky, České centrum Bratislava.

Vstup na podujatie je voľný.

Spracovala: Katarína Gáliková

Copyright © 2011 – 2024 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny | Nastavenia cookies