Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

57. Folklórne slávnosti pod Poľanou v Detve 2024

57. Folklórne slávnosti pod Poľanou v Detve 2024
Termín: 12.07.2024 - 14.07.2024
Téma: JARMOKY, TRHY a HODY | SLÁVNOSTI a FESTIVALY | ĽUDOVÉ ZVYKY a TRADÍCIE
Miesto konania: Detva (SR - Banskobystrický kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: www.folklorfest.sk/15496-57-folklorne-slavnosti-pod-polanou-v-detve-2024/
www.fspdetva.sk

Popis

57. Folklórne slávnosti pod Poľanou v Detve 2024

Dátum: 12.-14.7.2024

Folklórne slávnosti pod Poľanou

Ich prvý ročník sa konal v roku 1966. Postupne sa stali spolu s folklórnym festivalom "Východná" a "Medzinárodným folklórnym festivalom na Myjave" vyvrcholením folklórneho diania na Slovensku a kultúrneho života regiónu. V doterajšej histórii sa na ňom predstavili stovky folklórnych skupín a tisíce účinkujúcich, mnohí z nich pravidelne.

Hlavným organizátorom je od roku 1993 mesto Detva. Programová štruktúra je relatívne ustálená. Centrom festivalu je amfiteáter, kde sa konajú hlavné vystúpenia. V piatkovom bloku dominujú vystúpenia domácich súborov, v sobotu najmä jubilujúcich súborov z iných regiónov Slovenska a v nedeľu krajanov, žijúcich v zahraničí a záverečný Galaprogram. Striedajú sa tanečné, spevácke a hudobné vystúpenia.

Pred vstupom do hľadiska je umiestnený jarmok výrobkov ľudových remesiel a umenia, ďalej je plocha s občerstvením, ostatnými stánkami a stanový tábor.

Ďalšími festivalovými strediskami sú Dom kultúry A. Sládkoviča, kde sa konajú menšie vystúpenia, pravidelné súťažné prehliadky (detský spev, cena Dr. Lenga), výstavy a sídli tu sekretariát vedenia festivalu, Podpolianske múzeum a Mestské kultúrne stredisko, kde sú tiež výstavy. Sprievodné akcie slávností tiež bývajú na Mestskom úrade, v knižnici, Základnej umeleckej škole, prípadne kostole, školách, predajniach ľudového umenia, ale aj verejných priestranstvách.

Copyright © 2011 – 2024 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny | Nastavenia cookies