Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

Gaštanový Piatok 2023 Modrý Kameň

Gaštanový Piatok 2023 Modrý Kameň
Termín: 20.10.2023
Téma: VARENIE a PEČENIE DOBRôT
Miesto konania: Modrý Kameň - Hrad (SR - Banskobystrický kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: hradmodrykamen.sk/
www.snm.sk/muzea-snm/muzeum-babkarskych-kultur-a-hraciek/muzeum-babkarskych-kultur-a-hraciek/navstivte

Popis

Gaštanový Piatok 2023 Modrý Kameň

Dátum: 20. októbra 2023 o 17:00 hod.
Miesto: v priestoroch hradnej cukrárne Castanea.

Slovenské národné múzeum – Múzeum bábkarských kultúr a hračiek, hrad Modrý Kameň organizuje malé kultúrne matiné pod názvom „Gaštanový piatok v cukrárni Castanea“ v rámci projektu HraMoKaPlus.

„Gaštanové piatky“ sprostredkujú verejnosti ukážky spracovania plodov gaštana jedlého. Návštevníci si budú môcť pozrieť nielen postup ako sa pripravujú gaštanové tartaletky, ale si vlastnoručne vyskúšať ich prípravu pod dohľadom lektorky Kataríny Bajovej - cukráreň Sladký sen.

Podujatie sa uskutoční v piatok 20. októbra 2023 o 17:00 hod v priestoroch hradnej cukrárne Castanea. Nakoľko počet účastníkov je limitovaný, v prípade záujmu o účasť je možné miesto si rezervovať vopred na telefónnom čísle 047/ 24 54 100. Účastnícky poplatok je 5,00 €.

Aktivita je podporená z Finančného mechanizmu Európskeho hospodárskeho priestoru 2014-2021 a štátneho rozpočtu Slovenskej republiky v rámci programu „Podnikanie v oblasti kultúry, kultúrne dedičstvo a kultúrna spolupráca“. Cieľom projektu HraMoKaPlus – obnova priestorov barokového kaštieľa pre tradíciu slovenského hračkárstva a bábkarstva v remeselných dielňach, výrobu a predaj regionálnych produktov je obnova kultúrneho dedičstva a aktivity a služby v historickom interiéri pre návštevníkov múzea aj pre miestnu komunitu.

Copyright © 2011 – 2024 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny | Nastavenia cookies