Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

Otvorenie turistickej sezóny Nitra 2014

Otvorenie turistickej sezóny  Nitra 2014
Termín: 16.05.2014 - 18.05.2014
Téma: SLÁVNOSTI a FESTIVALY
Miesto konania: Nitra (SR - Nitriansky kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: www.nitra.sk

Popis

V Nitre budeme vítať letnú turistickú sezónu vo veľkom štýle

Letná turistická sezóna sa blíži aj do Nitry. Jej veľkolepé otvorenie sa uskutoční v sobotu 17. mája 2014 priamo v centre mesta.

Pešiu zónu a Svätoplukovo námestie zaplavia jahodové a čokoládové špeciality, najlepšie ročníkové vína, regionálne a remeselnícke výrobky a otvorenie V. ročníka súťaže o najobľúbenejšiu turistickú atrakciu v regióne.

Počas víkendu 16. – 18.5. sa v partnerských hoteloch môžete ubytovať s 50% zľavou. Ubytovanie v hoteloch lacnejšie o 50 %. Ústretový krok urobili v tomto smere aj nitrianske hotely, pretože počas tohto prvého jahodového víkendu majú návštevníci Nitry možnosť využiť skvelú zľavu na ubytovanie v hoteloch Capital, Atrium, Alexander´s, City a Centrum. Pri zakúpení jednej noci 17. mája v jedno alebo v dvojlôžkovej izbe, získajú 50 % zľavu! V prípade zakúpenia ubytovania v jedno alebo v dvojlôžkovej izbe v termíne od 16. do 17. mája budú môcť jednu noc mať zadarmo.

Mottom tohtoročného podujatia je voda a liečba, nebude chýbať prezentácia termálnych kúpalísk a wellness, ani stan zdravia s masážami, cvičeniami či zdravotným poradenstvom. Námestie prevonia aj množstvo regionálnych gastronomických špecialít od pukanských párancov, cez paprikáše, perkelty až po podpecníky a štrúdle.

Atmosféru budú dotvárať aj oslavy 10. výročia vstupu Slovenska do Európskej únie, v rámci ktorých vystúpi známy nitriansky spevák Itcho Pčelár so skupinou Jamestown. Počas dňa budú prebiehať bezplatné prehliadky Nitry v dobových kostýmoch ako aj bezplatná jazda turistickým vláčikom „Nitrianskym expresom“. Tí najmenší sa môžu tešiť na svet nafukovacích atrakcií. V rytme samby sa bude odohrávať medzinárodný festival bubnov a perkusií drumpoint Slovakia 2014.

V rámci osláv sviatku sv. Urbana sa predstavia folklórne súbory a skupiny s podtitulom „Ochutnajme Nitriansky kraj“ spolu s tanečnou školou Old School Brothers. Vo večerných hodinách sa Nitra pripojí aj k medzinárodnému podujatiu Noc múzeí a galérií, počas ktorého bude bezplatne sprístupnené Ponitrianske múzeum so zaujímavými ukážkami prác múzejných pracovníkov (konzervátorov, preparátorov a reštaurátorov), taktiež Slovenské poľnohospodárske múzeum, Nitrianska galéria a Expozícia Múzea židovskej kultúry v Synagóge. Celodenný program vyvrcholí koncertom kapely Peter Bič Project a premietaním romantického filmu Čokoláda.

Copyright © 2011 – 2021 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny