Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

Michalský jarmok Martin 2014

Michalský jarmok Martin 2014
Termín: 28.09.2014
Téma: ĽUDOVÉ ZVYKY a TRADÍCIE | JARMOKY, TRHY a HODY
Miesto konania: Martin - Múzeum slovenskej dediny (SR - Žilinský kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: www.snm-em.sk
www.skanzenmartin.sk

Popis

Michalský jarmok Martin 2014 - 24. ročník

Kde: Múzeum slovenskej dediny v Martine

Michalský jarmok - Tradičné jarmočné stretnutie s ľudovo-umeleckými výrobcami a remeselníkmi zo severozápadného Slovenska.

Michalský jarmok, ktorý poteší nielen oči, sa už po dvadsiaty štvrtý raz bude konať v Slovenskom národnom múzeu v Martine – Múzeu slovenskej dediny.

Na jarmok plný výrobcov a predajcov tradičných ľudovo-umeleckých výrobkov Vás pozývame v nedeľu 28. septembra 2014 od 10.00 do 16.00 hodiny.

Návštevníci budú mať možnosť zažiť atmosféru tradičného slovenského jarmoku s množstvom remeselníkov a ľudových výrobcov, ktorí predvedú aj ukážky výrobných techník. Med, včelie produkty, koláče, sušené ovocie, korenie či výrobky od šikovných remeselníkov zaplnia stánky v drevenej dedine.

Na jarmoku, ktorý patrí každoročne k najnavštevovanejším podujatiam, sa predstaví doteraz najväčší počet výrobcov z rôznych častí Slovenska. O príjemnú atmosféru sa postará Podhradská muzika.

Malých i veľkých návštevníkov poteší bábkové predstavenie Don Šajn. Hra nitrianskeho bábkového divadielka Tyjátr je tradičným titulom a v minulosti ju hrali celé generácie kočovných komediantov a bábkarov. Divadlo svoje predstavenia odohrá o 11.00 a 14.00 hodine.

Súčasťou bohatého programu bude aj miniburza s ponukou starožitností a kníh. Dobové vojenské uniformy predvedú členovia Klubu vojenskej histórie Bojovník pri Posádkovom klube Martin.
O 13.30 hodine sa uskutoční rímskokatolícka svätá omša v kostole z Rudna.

Copyright © 2011 – 2020 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny