Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

Bartolomejský jarmok a 10. Drôtománia Čadca 2014

Bartolomejský jarmok a 10. Drôtománia Čadca 2014
Termín: 23.08.2014 - 24.08.2014
Téma: JARMOKY, TRHY a HODY | ĽUDOVÉ ZVYKY a TRADÍCIE
Miesto konania: Čadca (SR - Žilinský kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: www.mestocadca.sk
www.kysuckyvecernik.sk

Popis

BARTOLOMEJSKÉ HODOVÝ JARMOk a 10.DRÔTOMÁNIA ČADCA 2014

Top podujatie mesta Čadca a regiónu Kysúc.

Skvelú zábavu a bohatý hlavný i sprievodný program ponúkne aj najväčšie podujatie mesta a regiónu – Bartolomejský hodový jarmok a jubilejný – 10. festival Drôtománia, ktoré sú na programe 23. – 24. augusta a budú vyvrcholením kultúrneho leta v našom meste.

Pre návštevníkov je pripravená nielen ochutnávka tradičných jedál, ale aj pestrý kultúrny program a dobrá zábava.

Bartolomejský jarmok
Mestské slávnosti sa pomaly blížia. Koniec augusta sa bude niesť v znamení osláv 480. výročia založenia Čadce a jej prvej písomnej zmienky.

Jubilejný 10. ročník Drôtománia
Po desiatykrát bude súčasťou mestských slávností aj festival Drôtománia, ktorý je venovaný prezentácii tvorby majstrov drotárskeho umenia. Už štyri roky je jeho neodmysliteľnou súčasťou tradícia spoločného drôtovania, počas ktorého sa verejnosť pod dohľadom kysuckých drotárov zapája do tvorby trojrozmerných drôtených objektov. V roku 2011 bolo takýmto spôsobom vytvorené Srdce pre Čadcu drotára Juraja Šeríka, v roku 2012 sa drôtovalo Slnko pre Čadcu pod vedením drotára Róberta Hozáka a uplynulý rok mohli návštevníci spolu s Ľubicou Kullovou drôtovať Anjela pre Čadcu. A práve tento objekt bude podľa vyjadrení Kataríny Šulganovej počas mestských slávností oficiálne darovaný mestu Čadca. Drôtovať sa bude podľa jej slov na námestí i tento rok. Aký objekt a pod dohľadom ktorého remeselníka však radnica zatiaľ nevie. „V tomto čase prebiehajú rokovania s možnými autormi objektu,“ doplnila.

Copyright © 2011 – 2020 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny