Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

Poľovnícke dni 2014 na hrade Modrý Kameň

Poľovnícke dni 2014 na hrade  Modrý Kameň
Termín: 13.09.2014
Téma: CECHY, SPOLKY a ZDRUŽENIA | SLÁVNOSTI a FESTIVALY
Miesto konania: Modrý Kameň (SR - Banskobystrický kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: www.modrykamen.sk

Popis

Poľovnícke dni Modrý Kameň 2014

Tradičné podujatie je jedinečnou formou prezentácie poľovníckych združení a spolkov, propagujúcich myšlienku ochrany a lovu zveri a priblíženia spôsobu lesného hospodárstva. Podujatie začína o 10:00 slávnostnou Hubertovou Sv. Omšou na nádvorí hradu. Po nej nasleduje na Slovensku jedinečná súťaž vo varení poľovníckeho guľášu, do ktorej sa tento rok zapojilo 13 poľovníckych združení a spolkov. Preneste sa do stredoveku v dobovom tábore šermiarskej skupiny Berezun z Brezna, pozrite si ukážky z kynológie, vyskúšajte si poľovnícke oblečenie, ale aj posedy a iné vybavenie poľovníkov. Zmerajte si sily v ručnom pílení dreva, v hode kyjakom, súťažne si zastrieľajte zo vzduchovky. Vaše deti si môžu zasúťažiť v tvorivých dielňach s témou "Poľovníctvo očami detí", alebo sa pristaviť pri stanovišti s lesnou pedagogikou. Odvážnejšie deti sa môžu uchádzať aj o pasovanie do poľovníckeho cechu samotným grófom Balašom.

Ochutnajte výborný guláš, lokše a iné dobroty pri pohári dobrého vínka alebo sa zabavte pri ľudovej hudbe. Podujatie oživí aj vystúpenie Citaristov z Neniniec. Podujatiu bude predchádzať odborný seminár na tému „Prezentácia nových poznatkov z vybraných tém súvisiacich s manažmentom raticovej zveri a možnosti ich aplikácie vo Veľkokrtíšskom regióne“. Seminár spolu s poradou lesných hospodárov sa uskutoční v piatok 12. septembra v banketnej sále hradu. Celodenné podujatie pre verejnosť sa začína v sobotu 13. septembra 2014 o 10:00.

Vstup na podujatie je 2 € pre dospelých a 1 € pre deti a dôchodcov. Počas podujatia môžete tiež navštíviť expozície múzea za špeciálne zvýhodnené vstupné.

Copyright © 2011 – 2024 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny | Nastavenia cookies