Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

Slovenský ľudový odev v miniatúrach Zlaté Moravce 2015

Slovenský ľudový odev v miniatúrach Zlaté Moravce 2015
Termín: 02.04.2015 - 29.05.2015
Téma: KULTÚRA
Miesto konania: Zlaté Moravce (SR - Nitriansky kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: www.muzeumnitra.sk

Popis

SLOVENSKÝ ĽUDOVÝ ODEV V MINIATÚRACH

Takmer po dvoch rokoch bude opäť možné vidieť krásu, dokonalosť a vypracovanosť do najmenších detailov na dievčenských, ženských i mužských krojoch a ich súčastí od 2.4. – 29.5.2015 v pobočke Ponitrianskeho múzea v Nitre – Mestskom múzeu v Zlatých Moravciach.

Manželia Bellovičoví sa venujú zhotovovaniu ľudového odevu na bábiky od roku 2010, ku ktorému ich motivovala návšteva skanzenu v Zuberci. Väčšinu materiálu na prípravu prvých 30 krojov spolu s bábikami kúpili v Írsku, kde ich po príchode z práce aj šili. V súčasnosti sa venujú šitiu krojov na Slovensku. Na výstave bude možné vidieť 72 krojov na bábikách z rôznych kútov Slovenska, ktoré sa odlišujú výzdobou, farebnosťou a odevnými doplnkami typickými pre danú oblasť. V postupne rozrastajúcej sa zbierke sú rôzne varianty denného, sviatočného, svadobného, letného i zimného odevu.

Na obdiv bude vystavený napr. kroj tekovský, piešťanský, trnavský, liptovský, zemplínsky, kroj z Heľpy, Čičmian a i.. K posledným novinkách patrí napr. kroj myjavský, hontiansky, spišský, kroj z Hornej Poruby, Jalovca, Záriečia, Považia a mnoho ďalších.

Copyright © 2011 – 2024 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny | Nastavenia cookies