Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

Folklórne slávnosti Podhorie 2015

Folklórne slávnosti Podhorie 2015
Termín: 27.06.2015
Téma: SLÁVNOSTI a FESTIVALY
Miesto konania: Podhorie (SR - Banskobystrický kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: www.podhorie.sk
www.fspodhorie.sk

Popis

Folklórne slávnosti Podhorie 2015

Srdečne Vás pozývame na

Folklórne slávnosti

do Podhoria pri Banskej Štiavnici, ktoré sa uskutočnia 27.6.2015 od 9:00 v areáli amfiteátra.
V predvečer slávností (26.6.2015 o 19:00) si môžete oddýchnuť pri hre Recepcia, ktorú členovia DS Pomníkové divadlo odohrajú v sále KD v Podhorí.

Slávnosti budú plné hudby, tanca a dobrej nálady.
Návštevníci, ktorí prídu oblečení v kroji majú vstupné so zľavou.

Tieto slávnosti sú regionálnou prehliadkou folklórnych súborov a skupín, ľudových hudieb, inštrumentalistov, speváckych skupín, sólistov spevákov a tanečníkov detí i dospelých z okresov Banská Štiavnica, Žiar nad Hronom, Žarnovica. Ich poslaním je aktivizovať folklórne kolektívy a jednotlivcov k systematickej práci, konfrontovať výsledky umeleckých úsilí smerujúce k neustálemu oživovaniu a udržiavaniu miestnych kultúrnych tradícií.

Záujem zo strany folklórnych kolektívov vzrastá a stáva sa prestížou vystupovať na slávnostiach v Podhorí.

Osobitná časť festivalu je venovaná vystúpeniu detských folklórnych skupín a súborov.

Na Folklórnych slávnostiach sa zúčastňuje viac ako 600 účinkujúcich.

V predvečer slávností sa Vám predstaví DS Pomníkové divadlo s hrou Recepcia o 19:00 v KD Podhorie. Samotný deň festivalu otvorí súťaž o najlepšieho a najoriginálnejšieho Guláš majstra. Po ňom bude nasledovať prehliadka detských súborov pod názvom Deti deťom, kde sa odprezentuje DFS Sitňančok, DFS Úsmev, DFS Mravček, DFS Ilijanček a domáci DFS Podhorčanček ako aj deti MŠ v Podhorí. Po vystúpení najmladších účastníkov slávností si návštevníci budú môcť pozrieť a vyskúšať si mnohé sprievodné atrakcie ako napríklad ľudové múzeum, expozíciu bábok, jarmok remesiel, tvorivé dielne, školičku tanca a hry na fujaru, rozprávkový les a mnohé iné.

V hlavnom programe si budete môcť prezrieť a vypočuť členov OZ Duša fujary, ženskú spevácku skupinu Šášov, Fsk Rozmarín, Fsk Hrachovinka, sólistu Adama Mikulášiho a člena FS Sitňan – Dominika Kútnika, FS Hron a domáci Podhorčan, hosťom Podhorských slávností bude FS Poľana zo Zvolena. Po skončení prehliadky folklórnych kolektívov sa budete môcť vytancovať do skorých raných hodín na tanečnom pódiu, kde Vám bude hrať DJ Fabo.

Copyright © 2011 – 2021 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny