Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

Víno a kraslice 2016 Trebišov

Víno a kraslice 2016 Trebišov
Termín: 20.03.2016
Téma: ĽUDOVÉ ZVYKY a TRADÍCIE | VINOBRANIE a VÍNO
Miesto konania: Trebišov (SR - Košický kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: www.muzeumtv.sk

Popis

VÍNO A KRASLICE

(MaKCjZ - Tlačová správa) Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove - expozícia Ľudovej plastiky a drevorezby južného Zemplína, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja pripravuje na Kvetnú nedeľu 20. marca 2016 v expozícii Ľudovej plastiky a drevorezby južného Zemplína už tradičné veľkonočné podujatie VÍNO A KRASLICE.

Spoločensko- kultúrne podujatie sa uskutoční s podporou hlavných partnerov, ktorými sú mesto Trebišov, Združenie Tokajská vínna cesta a Cirkevná stredná odborná škola sv. Jozafáta v Trebišove a začne sa o 14.30 hodine. Jednou z aktivít tohto podujatia bude jazda na obnovenom a vynovenom historickom traktore s vlečkou z roku 1957, ktoré uchováva Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína vo svojej expozícií.

Inšpirovať sa mnohými tradičnými i modernejšími technikami zdobenia veľkonočných kraslíc bude možné v expozícii Ľudovej plastiky a drevorezby južného Zemplína, kde sa zrealizuje už 9. ročník tvorivej dielne „Zdobíme kraslice“. Prezentovať svoju trpezlivú prácu budú i výrobcovia rozličných veľkonočných dekorácií.

Po úspešných minuloročných spoluprácach s Cirkevnou strednou odbornou školou sv. Jozafáta sa rozhodol organizátor aj tento rok prezentovať ukážky veľkonočného stolovania formou kreatívnej veľkonočnej tabule s typickými sviatočnými jedlami, viažucimi sa na Veľkú Noc. Z nej potom návštevníci ochutnajú dobroty. Návštevníci degustujú viaceré druhy tokajských vín. Celým podujatím budú znieť tóny folklórnych piesní, ktoré uchovávajú tradíciu krásnych jarných a najväčších kresťanských sviatkov. Zemplínske spevy ponúkne folklórna skupina FURMAŇE.


Srdečne Vás všetkých pozývame.
Vaše Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove

Copyright © 2011 – 2021 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny