Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

Stredoveká prešovačka Trnava 2016 - 4. ročník

Stredoveká prešovačka Trnava 2016 - 4. ročník
Termín: 02.09.2016
Téma: VINOBRANIE a VÍNO
Miesto konania: Trnava (SR - Trnavský kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: www.regiontirnavia.sk
www.youtube.com/watch?v=v8-_u7aJFYg

Popis

Stredoveká prešovačka Trnava 2016 - 4. ročník

Vinársku sezónu v Trnave otvorí Stredoveká prešovačka na nádvorí radnice

Dňa 2.septembra 2016 od 17:00-22:00 hod.

PROGRAM
17:00
Dionýzov slávnostný sprievod Landsknechtov
17:15
Privítanie landsknechtov na Trnav. vinobraní
17:30
Hundsfut - historická hudba + šľapanie hrozna
18:00 Nabíjanie preša
18:30 Landsknechstá strelecká paráda

Vstupné:
Dospelí 2,- € | deti do 15 rokov 1,- €
19:00 Nabíjanie preša
19:30 Hundsfut - historická hudba
20:00 Landsknechstá paráda s bubnami
20:30 Hundsfut - historická hudba
21:00 Landsknechtský výcvik pikanierov
21:30 Hundsfut - historická hudba
22:00 Slávnostný prípitok s komentárom

Vinársku sezónu v Trnave otvorí Stredoveká prešovačka na nádvorí radnice.

Strávte piatkový podvečer a večer v spoločnosti vína. Jedinečné podujatie svojho druhu na Slovensku vám priblíži dávnu, ale slávnu históriu vinárstva a vinohradníctva v regióne Tirnavia prostredníctvom hraných scénok zo života vinárov.

O stredovekej Trnave ako najväčšieho vinársko-vinohradnícke centra v Uhorsku a jej slávnej vinárskej histórii vám pútavým spôsobom porozprávajú historici v priestoroch gotickej pivnice pod Západným krídlom radnice. Chýbať nebude ani ochutnávka vín, o ktorú sa postarajú významné vinárstva regiónu Tirnavia, ovenčené viacerými medailami zo svetových súťaží.

Tešiť sa môžete na lokálne vinárstva, ktorých vína budete môcť ochutnať v stánkoch na nádvorí.

Platidlom budú i v tomto roku stredoveké groše, ktoré si budete môcť za hotovosť vymeniť pri vstupe do Nádvoria Radnice. 1 groš / 0,50 EUR (v balíčku 6 ks / 3,- EUR)

ohtoročnú vinársku sezónu v Trnave oficiálne otvorí v posledný prázdninový víkend tradičná Stredoveká prešovačka. Počas jedného večera si tak mesto pripomenie svoju slávnu históriu spojenú s vínom a jeho výrobou.

Už štvrtý ročník tohto podujatia sa začne v piatok 2. septembra o 17.00 na nádvorí Trnavskej radnice a do mesta opäť prinesie atmosféru dávnych čias, kedy bola Trnava významným vinárskym a vinohradníckym centrom.

„Pre domácich aj návštevníkov Trnavy sme si na začiatok septembra pripravili otvorenie vinárskej sezóny tradičným podujatím Stredoveká prešovačka,“ hovorí Michaela Potočárová, riaditeľka OOCR Trnava Tourism. Tú pravú atmosféru tam navodí historická skupina, ktorá stredoveký život predvedie pomocou hraných dobových scénok. „Mladé dievčiny budú bosými nohami šliapať hrozno, mladíci ho budú prešovať a návštevníci tak budú môcť ochutnať hroznový mušt priamo z prešu. Predvedú sa aj hudobníci a stredovekí šľachtici, ktorí návštevníkom ukážu, ako správne osláviť začiatok sezóny,“ dodáva Michaela Potočárová.

Na nádvorí radnice sa ako za čias stredoveku bude ochutnávať víno z tunajších vinárstiev - TERRA PARNA, MAGULA rodinné vinárstvo, Purus Modra a Michal Bažalík, ktorí rôznymi svetovými oceneniami potvrdzujú tunajšiu silnú tradíciu. Tohtoročnou novinkou bude ochutnávka najstaršieho slovanského nápoja – medoviny, vrátane Medoviny barrique z Dolnej Krupej, ktorá získala ocenenie "Najlepšia medovina na svete“. Podujatie prepojí slávu z čias stredoveku s tou súčasnou.

Stredoveká prešovačka aj tento rok otvorí jesennú vinársku sezónu v regióne TIRNAVIA, počas ktorej OOCR Trnava Tourism bude už tradične organizovať Sobotné vínne tour, ponúkajúce degustácie lokálnych vín, Výlet za kráľovským nápojom do medovinárstva APIMED aj Sladký výlet do Smoleníc pre rodiny s deťmi. Návštevníci absolvujú prehliadku Smolenického zámku a ochutnávku medu a medoviny u miestneho včelára a medovinára. Na jeseň sa opäť bude konať aj vinárske podujatie Jazz vo vinici v Suchej nad Parnou a Tradičný Trnavský jarmok v historickom centre Trnavy.

Návštevníci majú možnosť si objednať i víkendový pobytový balík, ktorý im spolu s niektorým z výletov ponúkne OOCR Trnava Tourism za zvýhodnenú cenu.

Organizátor:
Trnava Tourism, Hlavná 5, 917 01 Trnava.

Copyright © 2011 – 2024 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny | Nastavenia cookies