Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

Po Gotickej ceste

Po Gotickej ceste
Termín: 18.06.2013 - 02.09.2013
Téma: KULTÚRA
Miesto konania: Trebišov (SR - Košický kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: www.muzeumtv.sk/muzeum/pozvanky/308-po-gotickej-ceste.html

Popis

Po Gotickej ceste

Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove a Východoslovenské múzeum v Košiciach, kultúrne zariadenia Košického samosprávneho kraja pripravili fotografickú výstavu s názvom Po Gotickej ceste, ktorú si budú môcť návštevníci pozrieť od 18.júna 2013 do 2.septembra 2013, na poschodí trebišovského kaštieľa.

Putovná výstava je výstupom projektu „Gotické pamiatky na starých sklenených negatívoch, digitalizácia a putovná výstava“ v rámci programu „Terra Incognita – Krajina nespoznaná“ ako súčasť projektu „Košice – Európske hlavné mesto kultúry 2013“. Výstava ponúka návštevníkom 50 reprodukcií fotografií formátu A3 vyhotovených digitalizáciou zo vzácnych starých sklenených negatívov z obdobia rokov 1890 - 1950.

Fotografie zachytávajú významné kultúrno-historické pamiatky ležiace na Gotickej ceste v Košickom kraji od obdobia gotiky až po koniec 19. storočia. Ide predovšetkým o kostoly, kaplnky, hrady, panoramatické pohľady miest a ich historických centier. Vzácne zábery, v niektorých prípadoch aj staršie než 100 rokov nám ponúkajú neobyčajnú možnosť nazrieť do minulosti a vidieť tak jedinečný okamih zachytený na fotografii.

Copyright © 2011 – 2024 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny | Nastavenia cookies