Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

Stredoveká prešovačka Trnava 2019 - 7. ročník

Stredoveká prešovačka Trnava 2019 - 7. ročník
Termín: 30.08.2019
Téma: VINOBRANIE a VÍNO
Miesto konania: Trnava (SR - Trnavský kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: www.regiontirnavia.sk

Popis

Stredoveká prešovačka Trnava 2019

Usporiadateľ: Región Trnava

Piatok 30. augusta 2019 o 15:00 – 21:00 hod.

Región Trnava
Trojičné námestie 1, 917 01 Trnava

Otváracie podujatie vinárskej a medovinárskej sezóny, jedinečné svojho druhu na Slovensku, ktoré prostredníctvom hraných scénok zo života vinárov priblíži dávnu, ale slávnu históriu vinárstva a vinohradníctva v regióne Trnava.

Šliapanie hrozna v kadi bosými nohami krásnych dievčat a ochutnávka vín vytvoria jedinečnú atmosféru Stredovekej prešovačky na nádvorí trnavskej radnice. Tradícia vinárstva a vinohradníctva v regióne Trnava ožije prostredníctvom hraných scénok zo života vinárov, ktorí vás uvedú do tajomstiev zberu hrozna a výroby vína, kedysi tu dôležitej obchodnej komodity.

Aj vďaka tohtoročnej téme Ženy a víno sa prenesiete na chvíľu do minulosti a dozviete sa čo to zo života vinárov a vinohradníkov. Nebude chýbať ani šliapanie hrozna, prešovanie či bábkové divadlo pre deti. Pripravené sú aj súťaže pre malých i veľkých v duchu vinárskej tematiky.

Hlavný program sa bude týkať nielen samotného prešovania hrozna, ale aj príbehu, ktorý vinársku tradíciu Regiónu Trnava sprevádza dodnes.

O 17.00 h. všetkých prítomných uchváti veľkolepý príchod kráľovnej Konštancie, ktorá rozpovie, ako sa zakladala vínna cesta smerujúca na Moravu. Šermiari

O19.30 h. pred zrakmi divákov ukážu, ako ženy trnavské víno zachránili. Ich vplyv, ktorý využili aj u pána Perega, zdôraznia ešte aj o 20.30 h.

Copyright © 2011 – 2019 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny