Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

Bartolomejský hodový jarmok a 15. Drôtománia Čadca 2019

Bartolomejský hodový jarmok a 15. Drôtománia Čadca 2019
Termín: 24.08.2019 - 25.08.2019
Téma: JARMOKY, TRHY a HODY | CECHY, SPOLKY a ZDRUŽENIA
Miesto konania: Čadca (SR - Žilinský kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: www.mestocadca.sk/novinky-z-kultury/pozyvame-vas-na-bartolomejske-hodovanie.html

Popis

Bartolomejský hodový jarmok a 15. Drôtománia Čadca 2019

Najvýznamnejšie podujatie v Čadci - tradičné Bartolomejské hodové dni, ktorých hlavnými organizátormi sú Mesto Čadca a Kultúrne a informačné centrum mesta Čadca, sa budú konať pod v termíne 24. a 25. augusta 2019.

Už po 15. raz sa v ich rámci uskutoční aj festival Drôtománia.

Hlavným cieľom festivalu, ktorý je zameraný aj na podporu turizmu a cestovného ruchu, je pripomínanie, oživovanie, prezentácia a zachovávanie tradičnej ľudovej kultúry s osobitým dôrazom na drotárske tradície, ktoré boli v Čadci a v regióne Kysúc veľmi silné a tento kraj už v minulosti bol známy aj vo svete majstrami tohto remesla.

V rámci festivalu sa uskutoční prezentácia a ukážky tvorby z dielne majstrov drotárskeho a iných ľudových a umeleckých remesiel, hudobné vystúpenia popredných tradičných i moderných umeleckých kolektívov, turistický pochod a ďalšie aktivity.

Celého podujatia sa na pozvanie primátora mesta zúčastnia aj predstavitelia našich partnerských miest – Toruň, Žywiec a Valašské Meziříčí a partnerského okresu Osvienčim, ako aj ich účinkujúce súbory a remeselníci. Informačné centrá jednotlivých miest sa budú prezentovať aj v spoločnom infostánku na Matičnom námestí.

V piatok 23. 8. sa vo večerných hodinách na Matičnom námestí uskutoční 9. ročník festivalu Revival night, v rámci ktorého sa predstavia Jiří Schelinger Revival, AC/DC Revival, Roxette Revival a Depeche Mode Revival. Čadca tak ponúkne svojim občanom i návštevníkom tri dni kvalitnej hudby a zábavy.

Copyright © 2011 – 2024 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny | Nastavenia cookies