Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

Bartolomejský jarmok a festival DRôTOMÁNIA Čadca 2013 - 9. ročník

Bartolomejský jarmok a festival  DRôTOMÁNIA  Čadca 2013 - 9. ročník
Termín: 24.08.2013 - 25.08.2013
Téma: JARMOKY, TRHY a HODY | CECHY, SPOLKY a ZDRUŽENIA
Miesto konania: Čadca (SR - Žilinský kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: www.mestocadca.sk

Popis

Bartolomejský jarmok a festival Drôtománia Čadca 2013 - 9. ročník

Najvýznamnejšie podujatie v Čadci - tradičné Bartolomejské hodové dni, ktorých hlavnými organizátormi sú Mesto Čadca a Kultúrne a informačné centrum mesta Čadca, sa budú konať v termíne 24. – 25. augusta 2013.

Už po 9. raz sa v ich rámci uskutoční aj festival Drôtománia. Festival sa po prvýkrát uskutočnil v roku 2005. Následne sa s veľkou odozvou a úspechom realizovali aj ďalšie ročníky. Mesto Čadca v roku 2013 chce nadviazať na tradíciu festivalu a pripraviť jeho 9. ročník. Našim zámerom je v plnohodnotnejšej miere napĺňať a rozvíjať pôvodnú myšlienku festivalu a obohatiť jeho obsahovú náplň i formu.

Hlavným cieľom festivalu DRôTOMÁNIA,
ktorý je zameraný aj na podporu turizmu a cestovného ruchu, je pripomínanie, oživovanie, prezentácia a zachovávanie tradičnej ľudovej kultúry s osobitým dôrazom na drotárske tradície, ktoré boli v Čadci a v regióne Kysúc veľmi silné a tento kraj už v minulosti bol známy aj vo svete majstrami tohto remesla.

Kysucká kultúrna nadácia udelí Cenu Karola Guleju, ktorá sa udeľuje od roku 2007 osobnostiam, ktoré sa významnou mierou pričinili o šírenie dobrého mena drotárstva. Udelenie ceny je spojené so slávnostným zápisom do vzácnej Zlatej knihy drotárov.

V rámci festivalu sa uskutoční prezentácia a ukážky tvorby z dielne majstrov drotárskeho a iných ľudových a umeleckých remesiel, hudobné vystúpenia popredných tradičných i moderných umeleckých kolektívov, turistický pochod a ďalšie aktivity.

Copyright © 2011 – 2024 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny | Nastavenia cookies