Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

VI. Komárňanské vínne korzo 2013

 VI. Komárňanské vínne korzo 2013
Termín: 06.09.2013 - 08.09.2013
Téma: VINOBRANIE a VÍNO
Miesto konania: Komárno (SR - Nitriansky kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: www.komarno.sk

Popis

Vážení návštevníci festivalu!

Je to už po šiestykrát čo pre Vás organizujeme Komárňanské vínne korzo. Pripomeňme si teda dôvody, pre ktoré sa nás aj tento rok oplatí navštíviť.

Začnime hlavným účinkujúcim vínneho korza - vínom, pretože v priebehu týchto niekoľkých dní sa všetko podriadi kultúrnej konzumácii práve tohto moku. Okrem najvýznamnejších vinárov širokého regiónu nás navštívia tiež maďarskí vinári z oblastí Somló, Villány, Eger a Szekszárd, ale prídu aj vinári z Rumunska (Sedmohradska), aby nám predstavili svoje moky.

Na dosiahnutie komplexného zážitku je možné vyberať si, okrem vynikajúcich vín, aj z množstva kulinárskych dobrôt. V ponuke môžeme nájsť syry, pekárenské výrobky, jedlá z diviny, typické oberačkové špeciality aj trdelníky. V každom prípade sa musíme zmieniť aj o šiestom ročníku súťaže vo varení fazuľovej polievky, pomenovanej po veľkom rodákovi z nášho mesta „Súťaž vo varení Jókaiho fazuľovej polievky“, ktorá sa ako zvyčajne uskutoční v parku Anglia.

A keď už hovoríme o sviatku vína, hudby a dobrôt, nech je naším ďalším dôvodom na návštevu hudba. V Amfiteátri dôstojníckeho pavilónu ponúkne návštevníkom zábavu festival Borostyán, Nádvorie Európy hostí tretí ročník Festivalu Kút a na javisku, postavenom uprostred vínneho korza ponúkame nielen ľudovú a dychovú hudbu, tanec, ale aj iné prekvapenia.

Každého návštevníka šiesteho ročníka Komárňanského vínneho korza 2013 srdečne očakávame medzi 6. a 8. septembrom, aby sme si dopriali v našom uponáhľanom živote také prepotrebné pozastavenie sa, vyplnené príjemným zážitkom.

Anton Marek
primátor mesta

Copyright © 2011 – 2020 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny