Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

NOVÉ - - - Ekotopfilm – Envirofilm SK online 2021

NOVÉ - - - Ekotopfilm – Envirofilm SK online 2021
Termín: 26.04.2021 - 30.04.2021
Téma: KULTÚRA
Miesto konania: Slovensko, (SR - Bratislavský kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: www.facebook.com/events/220379693180160

Popis

Ekotopfilm – Envirofilm SK online 2021

🌍Filmový festival EKOTOPFILM | ENVIROFILM ONLINE sa uskutoční zdarma od 26. apríla do 30. apríla 2021 v online prostredí. 😎
Prispôsobili sme sa aktuálnej dlhodobej situácii, keď stretávanie sa naživo je vo veľkej miere obmedzené, kultúrne a spoločenské podujatia sú v podstate zrušené. Festivalový team sa preto rozhodol spolu s autormi filmov pripraviť opäť online vysielanie.
__________________________________________
Ako nás sledovať?

🎬 Online festival pre verejnosť začína o 18:00 a program bude dostupný do nedele 2.5.2021 do 24:00. Po tomto termíne už nebude možné si filmy pozrieť. Zároveň sú filmy dostupné len z územia Slovenska.
Prajeme vám príjemný zážitok! 🌎♥

Podujatie, ktoré usporadúva Ekotopfilm SK
Online cez Facebook Live
26. 4. o 18:00 UTC+02 – 30. 4. o 21:00 UTC+02
Cena: zdarma · Dĺžka: 4 d
Verejné · Ktokoľvek na Facebooku aj mimo neho
🌍Filmový festival EKOTOPFILM | ENVIROFILM ONLINE sa uskutoční zdarma od 26. apríla do 30. apríla 2021 v online prostredí. 😎
Prispôsobili sme sa aktuálnej dlhodobej situácii, keď stretávanie sa naživo je vo veľkej miere obmedzené, kultúrne a spoločenské podujatia sú v podstate zrušené. Festivalový team sa preto rozhodol spolu s autormi filmov pripraviť opäť online vysielanie.

Klimatické problémy, vymieranie hmyzu, problematika moderných inteligentných miest v kontraste s divokou slovenskou prírodou, do ktorej stále viac zasahuje človek.

To všetko prinesie Medzinárodný filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm ONLINE. Výber toho najlepšieho z festivalového roka si môžete pozrieť z pohodlia vášho domova.
Súčasťou festivalu je už tradične premietanie pre žiakov základných a stredných škôl. Na nich samozrejme nezabúdame a školské projekcie spolu so sprievodným interaktívnym programom budú rovnako dostupné online pre prihlásené školy.
__________________________________________
Ako nás sledovať?
🎬 Online festival pre verejnosť začína 26. apríla o 18:00 a program bude dostupný do nedele 2. mája 2021 do 24:00. Po tomto termíne už nebude možné si filmy pozrieť. Zároveň sú filmy dostupné len z územia Slovenska.
Prajeme vám príjemný zážitok! 🌎♥
__________________________________________
Filmový program – Jarná Tour Online 2021
Klimatická kríza, vymieranie hmyzu, problematika moderných inteligentných miest v kontraste s divokou slovenskou prírodou. Medzinárodný filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm vyráža na jarnú online tour s dokumentárnymi filmami, ktoré vám predstaví v slovenskej premiére. Sledovanie festivalu online je bezplatné!

Filmový program od 26.4.-30.4.2021 prináša rôzne témy. Nenechajte si ujsť jedinečné zábery veľrýb v ich prirodzenom prostredí, sledujte nesmierne zaujímavý život motýľov Slovenska, navštívte tropický raj ostrova Bioko a skúmajte tajné životy mandrilov, odhaľujte skrytý život slovenskej divočiny, pozrite si kauzu vykorisťovania detí v čokoládovom priemysle, alebo si predstavte opustené mláďa v slovenskej prírode a dozviete sa či je potrebný ľudský zásah pre jeho záchranu.

Po: 26.4.2021 19:00 Čokoládové srdce temnoty (56‘)

Ut: 27.4.2021 19:00 Oko medveďa (48’)

St: 28.4.2021 19:00 Stratení králi Bioka (56‘)

Št: 29.4.2021 18:00 Múdrosť veľrýb (50’), 19:00 Motýle Slovenska (28’)

Pi: 30.4.2021 19:00 Mláďatá (13’)[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Oko Medveďa (2021), SK, Réžia: Peter Bursa, Jakub Mičuch
Dokument Oko Medveďa odhaľuje skrytý život slovenskej divočiny. Ekosystém lesa má svoj vlastný balans a ten býva narušený človekom. V dokumente tím mladých tvorcov odhaľuje neprimerané praktiky novodobých lovcov. Prikrmovaním menia prirodzené návyky zveri, zvyšujú riziko chorôb a porušujú zákony. Veľké šelmy učia na ľudskú potravu, čím ju doslova pozývajú do ľudských obydlí. Monitoring veľkých šeliem realizuje združenie Prales deťom SK/CZ PRALES za pomoci Štátnej ochrany prírody SR. V dokumente z Kremnických vrchov sa dozvedáme viac o spôsobe života divožijúcich zvierat a sledujeme ich tajuplný život aj pomocou exkluzívnych záberov z fotopascí.

Mláďatá (2021), SK, 18′ Réžia: Katka Tekeľová
Krátkometrážny dokumentárny film od tvorcov zo Záchrannej stanici v Zázrivej predstaví mláďatá zo slovenskej divočiny. Dokument Mláďatá vysvetlí v spolupráci so Štátnou ochranou prírody ako zaobchádzať s nájdeným mláďaťom, kedy je potrebný ľudský zásah a kedy naopak nie. Kedy potrebuje vtáča či malý cicavec pomoc a kedy ide o úplne bežné činnosti v ich životoch?

Stratený králi z Bioka (2019), DE, 56′ Réžia: Oliver Goetzl
Pri pobreží strednej Afriky leží izolovaný ostrov pokrytý pravekým dažďovým pralesom a obklopený temnými vodami oceánu, ktorý oplýva väčšou rozmanitosťou druhov ako akékoľvek iné miesto na Zemi. Táto terra inkognita sa volá BIOKO. Vládcom tejto ríše je jeden z najmenej známych druhov primátov na svete: mandril čiernotváry. Tento film skúma tajné životy mandrilov a ich záhadného ostrovného domova, prostredníctvom rodinnej tlupy a novorodenca, ktorý po prvýkrát objavuje tento tropický raj so všetkými jeho výzvami.

Čokoládové srdce temnoty (2019), FR, 56′ Réžia: Paul Moreira
V roku 2001 sa lukratívny čokoládový priemysel, na základe tlaku mimovládnych organizácií, zaviazal ukončiť detskú prácu na kakaových plantážach do roku 2006. Dodržiava sa tento sľub aj o 18 rokov neskôr? Pobrežie Slonoviny, najväčší producent kakaa na svete, sa skutočne pokúsilo túto pohromu v krajine odstrániť. Stavali školy a školili farmárov. Televízne reklamy dokonca obyvateľom pripomínali, že detská práca je nelegálna. Prečo teda vykorisťovanie detí stále existuje?

Motýle Slovenska (2021), SK, 28′, Réžia: Martin Jagelka
Slovensko má to šťastie, že takmer polovicu jeho územia pokrývajú lesy. Zdobia úbočia hôr a kopcov, ktoré sa ako súčasť Karpatského horského oblúka vinú našou krajinou od západu až na východ. Listnaté aj ihličnaté lesy sú oázami života, tak nečudo, že sú domovom aj veľkého množstva motýlích druhov. Sledujte spolu s nami ich nesmierne zaujímavý život pod korunami stromov a na horských úbočiach.
Múdrosť Veľrýb (2018), AT, 50′, Réžia: Rick Rosenthal
Veľryby žijú vo svete tak vzdialenom od nášho vlastného, že si ich život vieme len ťažko predstaviť. Morský biológ a filmár Rick Rosenthal počas veľkej časti svojej dlhej kariéry natáčal veľryby. Teraz je na ceste hlbšie preskúmať ich život a dozvedieť sa o nich viac.

Copyright © 2011 – 2024 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny | Nastavenia cookies