Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

NOVÉ - - - Turčianske slávnosti folklóru 2021 Martin - 37. ročník

NOVÉ - - - Turčianske slávnosti folklóru 2021 Martin - 37. ročník
Termín: 20.08.2021 - 29.08.2021
Téma: JARMOKY, TRHY a HODY | ĽUDOVÉ ZVYKY a TRADÍCIE | SLÁVNOSTI a FESTIVALY
Miesto konania: Martin (SR - Žilinský kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: www.snm.sk/?muzeum-slovenskej-dediny-podujatia&clanok=turcianske-slavnosti-folkloru-2

Popis

Turčianske slávnosti folklóru 2021 Martin - 37. ročník

Dňa 29. 8. 2021, o 10:00 hod.

Turčianske slávnosti folklóru sa v roku 2021 konajú netradične v auguste, počas ktorého organizátori pripravili bohatý program pre širokú verejnosť.

* Program slávností otvorí
v piatok 20. augusta 2021 o 10.00 h sprievodný program – „Poď na slávnosti!" pred Turčianskym kultúrnym strediskom v Martine. Návštevníkom sa predstavia remeselníci z Turca a okolia na tradičnom remeselnom trhu, pre deti je pripravená remeselná tvorivá dielnička a vystúpia detské folklórne súbory z Turca – DFS Turiec a DFS Malý Lysec.

* Sprievodný program pokračuje
v piatok 27. augusta 2021 o 17.00 h v obci Belá-Dulice spomienkovým stretnutím folkloristov – „Ako bolo na počiatku medzi nami". Program je kombináciou projekcie zdigitalizovaných záznamov zo starších ročníkov slávností. V tomto roku zavítame do obce Belá-Dulice, ktorej folklórna skupina začala písať svoju históriu už v roku 1982 a stála pri prvých krokoch folklórneho hnutia v Turci. Program obohatí muzicírovanie pred kultúrnym domom, výstava, módna prehliadka, vystúpenia folklórnych kolektívov z obce Belá-Dulice.

* Hlavný program slávností
začne v sobotu 28. augusta o 17.00 h v Múzeu slovenskej dediny v Martine divadelným predstavením „Zem" – sedliackou drámou v piatich dejstvách z pera Vladimíra Hurbana Vladimírova. Účinkujú členovia OZ ZTUM a Štúdia Pivnica.

* Program pokračuje
v nedeľu 29. augusta 2021 od 10.00 h. Vystúpia veľkí i malí folkloristi nielen z Turca, ale aj z Detvy a Hornej Nitry. Na hlavnom pódiu svoj talent v detskom programe „Od radosti, veselosti..." predstavia detské folklórne súbory – DFS Turiec, DFS Malý Lysec, DFS Lúčik, DFS Malá Lubená a najlepšie sólistky speváčky zo súťaže „O zlatú guľôčku" (10:30 h). Dedinské folklórne skupiny zo Šútova, Podhradia, Dubového, Krpelian a z Bystričky vystúpia v programe pod názvom „Zôsyp" (12.15 h). Turčianske slávnosti folklóru vyvrcholia programom folklórnych súborov z Turca – FS Turiec, FS Lysec, FS Kriváň, ľudových hudieb – ĽH Kriváň, Podhradská muzika, Dulickí pastieri, sólistov inštrumentalistov – Ľubomír Párička, Milan Roob, Michal Badín a záverečným vystúpením hostí festivalu – FSk Lubená z Hornej Nitry a Kmotry a kmotrovia z Detvy pod názvom „Od nás, do Vás" (13:45 h).

* Návštevníci sa taktiež môžu tešiť na nedeľné sprievodné podujatia:
- „Jarmok tradičných remesiel"
- „Turiec maľovaný" - výstava výtvarnej súťaže
- Okrem sprievodných podujatí je pre všetkých nadšencov fotografovania vyhlásená fotovýzva – „Slávnosti vašim objektívom" – zábavné fotografovanie XXXVII. ročníka Turčianskych slávností folklóru.

- Slávnosti sa verejnosti pripomenú v septembri výstavou fotografií „Ako bolo na slávnostiach", ktorá bude inštalovaná na Pešej zóne v Martine.

Copyright © 2011 – 2024 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny | Nastavenia cookies