Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

Keď sa zima opýta...

Keď sa zima opýta...
Termín: 13.10.2013
Téma: ĽUDOVÉ ZVYKY a TRADÍCIE
Miesto konania: Martin (SR - Žilinský kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: www.skanzenmartin.sk

Popis

Keď sa zima opýta...

V nedeľu 13. októbra 2013 Vás pozývame do Múzea slovenskej dediny v Martine na podujatie

Keď sa zima opýta...

ktoré ukončí letnú návštevnícku sezónu.

Návštevníci sa zoznámia s rôznymi pracovnými činnosťami, ktorými si členovia rodiny pripravovali zásoby na zimné obdobie – krájanie jabĺčok na sušenie, príprava šípok na čaj ale aj preberanie zemiakov, pučenie fazule a tlačenie kapusty. Všetky tieto potraviny v minulosti tvorili
dôležitú súčasť jedálneho lístka.

Múzeum nezabudne ani na kulinárske zážitky. Ten, kto do skanzenu zavíta, bude mať možnosť ochutnať rôzne tradičné i netradičné špeciality z pohánky a zemiakov – napríklad
čerstvo upečené zemiaky v pahrebe, posúchy, podlesníky či lokše. Návštevníci si budú môcť zmerať sily v jedení zemiakovej baby. Po súťaži (ale i bez nej) určite nikto nepohrdne dobrým bylinkovým čajom z našej ponuky.

Počas programu od 10.00 do 16.00 sa predstavia folklórne skupiny z Podhradia a Drotár z Dlhého Poľa. Po prvýkrát zavíta aj hosť z rázovitého Horehronia – folklórna skupina Kráľova hoľa. Členovia folklórnej skupiny z Pohorelej donesú do martinského skanzenu atmosféru dávnych priadok, ale i horehronské tance a spevy.

Pre najmenších sú prichystané tvorivé dielne, v ktorých si deti môžu zhotoviť pečiatky zo zemiakov, figúrky z gaštanov i voňavé vrecúška z byliniek.

O 13.30 h sa v kostole z Rudna bude konať rímskokatolícka sv. omša.

Copyright © 2011 – 2020 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny