Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

77. výročie oslobodenia našej vlasti 2022 Senica

77. výročie oslobodenia našej vlasti 2022 Senica
Termín: 07.05.2022
Téma: SLÁVNOSTI a FESTIVALY
Miesto konania: Senica (SR - Trnavský kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: www.senica.sk

Popis

77. výročie oslobodenia našej vlasti 2022 Senica

Pred 77. rokmi, 8. mája 1945, bola ukončená druhá svetová. Tento dátum je koncom vojny v Európe. V Senici sme si toto výročie pripomenuli dnešným pietnym aktom položenia vencov k soche Víťazstvo na Námestí oslobodenia.

Podujatia sa zúčastnili predstavitelia orgánov miestnej štátnej správy, samosprávy, OV SZPB, predstavitelia politických strán a hnutí, škôl a organizácií, ktorým sa prihovoril prednosta Okresného úradu Vladimír Kocourek. Ten vo svojom príhovore spomenul viaceré zlomové momenty začiatku, priebehu a ukončenia tohto najväčšieho a najničivejšieho vojnového konfliktu v dejinách ľudstva, ktorého sa postupne zúčastnilo 61 zemí sveta, v ktorých žilo viac ako 80% obyvateľov našej planéty.

Pripomenul hrôzy vojny, počas ktorej straty na ľudských životoch prekročili 50 miliónov obetí, z toho 27 miliónov padlo na frontoch. „Na to, čo sa stalo nesmieme nikdy zabudnúť, ani dnes, ani v budúcnosti. Musíme sa poučiť z minulosti a byť obozretní, lebo vojnové konflikty (aj keď nie vo svetovom kontexte) pokračovali a pokračujú, žiaľ, aj dnes. Teda nikdy nezabúdajme a uctime si pamiatku miliónov obetí vojny!!“ dodal na záver.

Copyright © 2011 – 2024 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny | Nastavenia cookies