Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

Bojnický festival poctivých vín 2023 - 4. ročník

Bojnický festival poctivých vín 2023 - 4. ročník
Termín: 16.09.2023
Téma: VINOBRANIE a VÍNO
Miesto konania: Bojnice (SR - Trenčiansky kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: bojnicevino.sk

Popis

Bojnický festival poctivých vín 2023 - 4. ročník

Dátum: sobota 16.9.2023

V Bojniciach sa v sobotu 16.9.2023 uskutoční štvrtý ročník festivalu poctivých vín www.bojnicevino.sk, kde skvelé vinárstva ponúknu na degustáciu svoje poctivé vína. Festival zároveň predstavuje najlepšie gastro podniky a vinotéky, ktoré v meste pôsobia (sú partnermi podujatia).

Sprievodný program: LEGENDY OŽÍVAJÚ - zaujímavé príbehy, legendy, povery... hrané živé divadelné scénky na 9-tich miestach v historických Bojniciach, vstup zdarma

Historické pramene uvádzajú, že na území Bojníc sa dorábalo víno už v 15. storočí. A legenda dodáva, že bolo také kyslé, že by ho nepili ani kočiši grófa Pállfyho na Bojnickom zámku... Nuž čo je pravdy na tomto tvrdení, dnes už ťažko zistíme, keďže vinice tu zanikli v priebehu 18. storočia najmä plienením vojsk za protihabsburských povstaní. Samozrejme, víno sa pilo naďalej, len sa dovážalo z iných oblastí.

Bojnický festival poctivých vín chce nadviazať na historické súvislosti vínnej kultúry v regióne Hornej Nitry a predstaviť milovníkom tohto lahodného moku originálne vína zo Slovenska i sveta. Festival spája zážitok degustácie poctivých vín s konkrétnym príbehom ľudí, ktorí tieto vína svojím umom a rukami tvoria, spolu s jedinečnou atmosférou mestečka s najromantickejším zámkom na Slovensku, vďaka čomu Bojnice nazývajú Avignon strednej Európy. Zároveň má snahu predstaviť najlepšie reštaurácie a vinotéky, ktoré tu dnes na gastro scéne pôsobia (sú partnermi podujatia).

Vínne zastávky

1. Bencovje grunt - Múzeum remesiel / Vivino - Vína Talianska, Francúzska a Španielska

na tomto mieste (Hviezdoslavova ulica č. 34) si môžete v deň konania podujatia sobota 16.9.2023 kúpiť degustačný pas na festival (v čase 13.00 - 17.00 hod.) + počas podujatia dokúpiť ďalšie degustačné kupóny

2. Muzika restaurant / Vinojek – J & J Knápek

3. Kofíčko coffee & bar / ÉÓS Wine Dvory

4. Lavkafé / Velvet & Wild

5. Biograf restaurant / Pivnica Ladzany

6. Vinotéka pod Zámkom / Vína Piemontu, Veneta, Púlie a Alto Adige (Taliansko)

7. Hygge coffee & bar / Bio Vinárstvo Jedlička / Bořetice - Morava, Česká republika

8. Starý dom restaurant / Pavelka a syn

9. Alej restaurant / Vinárstvo Berta

Degustačný pas na festival je možné zakúpiť v deň konania podujatia - sobota 16.9.2023 v čase 13.00 - 17.00 hod. na adrese: Hviezdoslavova ulica č. 34 / Bencovje grunt - Múzeum remesiel, Bojnice (centrum mesta)

Copyright © 2011 – 2024 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny | Nastavenia cookies