Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

Prázdninové tvorenie na hrade Modrý Kameň 2024

Prázdninové tvorenie na hrade Modrý Kameň 2024
Termín: 19.02.2024 - 23.02.2024
Téma: RôZNE +++ | ĽUDOVÉ ZVYKY a TRADÍCIE
Miesto konania: Hrad Modrý Kameň (SR - Banskobystrický kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: www.snm.sk/muzea-snm/muzeum-babkarskych-kultur-a-hraciek/muzeum-babkarskych-kultur-a-hraciek#muzeum-babkarskych-kultur-a-hraciek-kontakty
www.hradmodrykamen.sk

Popis

Máte už plán, ako stráviť jarné prázdniny so svojimi deťmi? Pozývame Vás do Slovenského národného múzea – Múzea bábkarských kultúr a hračiek na hrad Modrý Kameň. Expozície múzea budú sprístupnené od pondelka do piatka s lektorským výkladom každú celú hodinu od 9:00 hod, posledný vstup do expozícií je o 14:00 hod.

Počas jarných prázdnin pre stredné Slovensko si môžu malí aj veľkí preveriť svoje zručnosti a vytvoriť si vlastnú hračku v remeselných dielničkách. Od pondelka 19. 2. 2024 do piatka 23. 2. 2024 budeme každý deň vyrábať iný výrobok pod dohľadom remeselníkov, ktorí nám priblížia prácu s textilom aj s drevom. Remeselné dielničky začnú o 9:00, 10:30 a 12:30 hod.

V tvorivých dielňach múzea si od pondelka do piatka od 9:00 – 15:00 hod vyrobíte vlastné puzzle.

Tešíme sa na spoločné zážitky a Vaše výrobky.

Aktivity sú podporená z Finančného mechanizmu Európskeho hospodárskeho priestoru 2014-2021, Nórskeho finančného mechanizmu a štátneho rozpočtu Slovenskej republiky v rámci programu „Podnikanie v oblasti kultúry, kultúrne dedičstvo a kultúrna spolupráca“.
Cieľom projektu HraMoKaPlus – obnova priestorov barokového kaštieľa pre tradíciu slovenského hračkárstva a bábkarstva v remeselných dielňach, výrobu a predaj regionálnych produktov je obnova kultúrneho dedičstva a aktivity a služby v historickom interiéri pre návštevníkov múzea aj pre miestnu komunitu.

Copyright © 2011 – 2024 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny | Nastavenia cookies