Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

Goralské folklórne slávnosti 2024 Ždiar - 28. ročník

Goralské folklórne slávnosti 2024 Ždiar - 28. ročník
Termín: 09.08.2024 - 11.08.2024
Téma: HUDOBNÉ FESTIVALY a PRODUKCIE | SLÁVNOSTI a FESTIVALY
Miesto konania: Ždiar (SR - Prešovský kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: zdiar.sk/goralske-folklorne-slavnosti-9-11-8-2024/
www.bachledka.sk

Popis

NA GORALSKÉ FOLKLÓRNE SLÁVNOSTI ZAVÍTA
IMT SMILE, LÚČNICA, ŠTEFAN ŠTEC ČI MIRO JAROŠ

Dátum: 9. až 11. augusta
Miesto: Bachledova dolina 702, 059 55 Ždiar

Tradície Goralov priamo v malebnej obci Ždiar ponúknu nápaditý program plný známych tvárí, ale aj tradičných domácich goralských umelcov.

Gorali zavítajú na Bachledku, aby návštevníkom priblížili ich kultúru, históriu a remeslá. Okrem tradičnej miestnej kultúry sa návštevníci môžu tešiť na hviezdny program.

IMT SMILE, LÚČNICA, MIRO JAROŠ, KRISTÍNA & SOKOLY, ŠTEFAN ŠTEC či Cimbalkovo budú hosťami na sviatku všetkých Goralov 1200 m.n.m. priamo na Bachledke. Deti sa môžu tešiť aj na koncerty Hopi, Cupi & Lupi či Miško s Líškou.

V prvej polovici augusta sa na Bachledku presunú všetci Gorali, aby spoločne 9. až 11. augusta oslávili svoj sviatok. Čaká nás 28. ročník Goralských folklórnych slávností, ktoré sa aj tento rok konajú 1200 m.n.m., priamo pri vstupe na Chodník korunami stromov.
Na Bachledke si prídu na svoje všetci milovníci tejto výnimočnej slovenskej kultúry. Organizátori pripravili pre verejnosť ukážky starých, ale aj súčasných ždiarskych remesiel, gazdovia z okolitých dedín sem privezú domáce zvieratká, pri ktorých budú môcť rodiny okrem kŕmenia ovečiek a kravičiek ochutnať aj miestne domáce špeciality vyrobené z mlieka alebo si osedlať goralského valacha.

IMT SMILE A KRISTÍNA S NÁDYCHOM GORALSKEJ KULTÚRY
Na podujatí sa predstavia tradiční goralskí umelci, ktorí nám ponúknu zážitok v podobe folklóru, tancov a spevov. Goralská kultúra sa bude striedať s tou súčasnou a všetci sa môžu tešiť na hviezdne koncerty. Jedným z nich bude aj zaujímavé prepojenie spoločného koncertu Kristíny a Sokolov, milovníkov folklóru zas poteší Lúčnica a ľudová hudba Štefana Šteca. Nevšedný okamih prepojenia tónov cimbalu a detských folkloristov z celého Slovenska prinesie nový slovenský rodinný projekt Cimbalkovo, umelci zo skupiny Cimbal Brothers a šikovné deti z celého Slovenska povedie vo folklórnom prevedení moderných piesní Veronika Hatala, ktorá je už tradičnou moderátorkou celého podujatia.

VÝNIMOČNÝ KONCERT IMT SMILE NA VÝNIMOČNOM MIESTE
Nie často sa stáva, aby diváci mohli zažiť koncert najúspešnejšej slovenskej kapely IMT Smile na niektorom z festivalov mimo ich samotného turné. Preto je účasť Ivana Táslera a spol. na Bachledke jedinečnou možnosťou pre všetkých, ktorí piesne tejto kapely jednoducho milujú. Koncert skupiny IMT Smile si jednoznačne nemôžete nechať ujsť.

MIRO JAROŠ ZAVÍTA NA BACHLEDKU
Takmer 1200 metrov nad morom sa budú obľúbení detskí interpreti striedať s miestnymi divadielkami a detskými folklórnymi súbormi. Miro Jaroš, Cupi & Lupi, Hopi a Miško s Líškou pre deti pripravia neobyčajný zážitok.

NEDEĽA BUDE PATRIŤ OBCI
Program v nedeľu bude patriť najmä miestnym umelcom. Otvorí ho svätá omša a po nej čaká návštevníkov deň plný čarovného goralského folklóru a histórie.

REZBÁRI A STAVITELIA ZO SLAMY
Diváci budú môcť na podujatí zažiť aj rezbárske sympózium - vyrezávanie goralských symbolov a prírody z dreva a k slamenému 4 m vysokému Goralovi a Goralke, ktorého umelec vytvoril počas minulých ročníkov, pribudnú deti, malé Goralčatá.

DVA ZÁŽITKY V JEDNOM
Či už máte do okolia Tatier naplánovanú dovolenku alebo nie, Goralské folklórne slávnosti si tento rok jednoducho nemôžete nechať ujsť. Kto sa rozhodne tento výlet absolvovať, rozhodne neoľutuje. Podujatie sa totiž koná na Bachledke, priamo pri vstupe na Chodník korunami stromov a organizátori tak návštevníkom ponúknu kombináciu nevšedného zážitku magickej prírody a tradičnej slovenskej kultúry. V rámci areálu podujatia je totiž v cene lístka zahrnutý aj vstup na Chodník korunami stromov a obojsmerné cesty lanovkou podľa druhu zakúpenej vstupenky.

Kapacita podujatia je obmedzená a preto odporúčame si lístky zabezpečiť v predstihu.

Viac informácií sa dozviete na www.bachledka.sk

Copyright © 2011 – 2024 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny | Nastavenia cookies