Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

Poľovnícky deň Malacky 2014 - 3. ročník

Poľovnícky deň Malacky 2014 - 3. ročník
Termín: 23.08.2014
Téma: CECHY, SPOLKY a ZDRUŽENIA
Miesto konania: Malacky (SR - Bratislavský kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: www.malacky.sk

Popis

POĽOVNÍCKY DEŇ Malacky 2014

Miesto: Zámocký park Malacky

Dátum a čas:23. 8. 2014, 10.00 – 17.00 h

POĽOVNÍCKY DEŇ Organizátori: Obvodná poľovnícka komora Malacky a Slovenský poľovnícky zväz – Okresná organizácia Malacky. Vstup voľný!

V sobotu 23. augusta sa v krásnom prostredí Zámockého parku uskutoční 3. ročník Poľovníckeho dňa. Pripravený je bohatý kultúrny program a množstvo gurmánskych špecialít. Od 10.30 h bude návštevníkov vítať dychová hudba Malačané. Vypočujeme si aj malacké halali a nádherné melódie speváckeho zboru ADOREMUS. Neskôr nebudú chýbať ani ukážky vábenia zveri, country hudba a poľovnícka zábava.

Hudobný program však ani zďaleka nie je to jediné, čím Poľovnícky deň v Malackách láka. Opäť sa predstavia sokoliari Kanát, ktorí tu po minulé roky zožali obrovský potlesk. Pripravených je aj niekoľko veľkých noviniek, a to vozenie na konskom záprahu, súťaž vo varení poľovníckeho gulášu a Klubová výstava jazvečíkov a Oblastná výstava psov všetkých plemien. Pre deti je pripravený výtvarný ateliér, súťaž v streľbe zo vzduchovky, streľba z luku i skákací hrad. Chýbať nebude ani laserová strelnica.

V Malackom kaštieli, bývalom sídle Pálfiovcov, ktorí boli mimochodom tiež náruživými poľovníkmi, bude nainštalovaná výstava poľovníckych trofejí, zbraní i poľovníckych ocenení z rôznych súťaží a výstava Poľovníctvo kedysi a dnes. Zaujímavá bude aj prezentácia ochranárskych projektov Pachový ohradník a Odpad do prírody nepatrí. Pozrieť si môžete aj práce detí zo súťaže Príroda a poľovníctvo detskými očami.

Na poľovníckom dni samozrejme nesmú chýbať ani poľovnícke dobroty. Tešiť sa môžete na pečeného diviaka, srnca, diviačí a srnčí guláš, údené moravské klobásy, lokše či grilované kurčatá. Všetko to môžete zapiť pivom, vínom, prvým tohtoročným burčiakom či niečím ostrejším.

Nezabudnite ani na tombolu. Losovať sa bude na záver podujatia. Hlavnú cenu venovala spoločnosť Toyota.

Copyright © 2011 – 2024 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny | Nastavenia cookies