Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

Kráľovná Moruša Senica 2014

Kráľovná Moruša Senica 2014
Termín: 20.08.2014 - 01.09.2014
Téma: RôZNE +++
Miesto konania: Senica (SR - Trnavský kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: www.ozkozel.sk

Popis

Kráľovná Moruša Senica 2014

V Senici máme morušu.
Nádhernú, staručkú, obrovskú morušu bielu – hotovú morušovú kráľovnú. Na náš strom sme nesmierne hrdí a s pýchou o ňom rozprávame po celom svete.

Popritom zisťujeme, že v našom okolí kedysi rástli viaceré morušové stromy. Žiaľ, prišlo k nezvratným rozhodnutiam a mnohé moruše boli vyrúbané. Je zázrak, že tá naša pretrvala až do dnešných dní, napriek mnohým zmenám, ktoré sa v jej okolí udiali. Kedysi rástla na okraji záhrady, no časy sa menia a s nimi aj naše mesto. Dnes máme v centre mesta, v zastavanom prostredí a na frekventovanej ulici, velikánsky morušový strom s obvodom kmeňa 355 cm.

Postupne sa dozvedáme, že ešte zopár moruší v našom okolí rastie. Chceme veriť, že na Slovensku máme viac takých, ktoré sú podobné tej našej senickej. Aj preto vyhlasujeme celoslovenskú anketu: Hľadá sa Kráľovná Moruša. Jej cieľom je upozorniť na vzácne morušovníky a objaviť také, ktoré stoja za pozornosť verejnosti.

Ak viete o krásnej moruši, neváhajte a prihláste ju do našej ankety Hľadá sa Kráľovná Moruša. Upozornite na vzácny strom, dajte o ňom vedieť celému národu, pochváľte sa, že Vaše mesto či obec má takúto hodnotu. Hľadáme hlavne staré moruše, u ktorých je predpoklad, že vďaka svojmu stavu môžu ešte dlhú dobu robiť radosť okoliu svojou krásou.

Zašlite na našu adresu (mailovú alebo poštovú) vyplnený prihlasovací lístok s dvomi – tromi fotografiami Vašej kandidátky. Naša porota, v ktorej budú mať zastúpenie odborníci na slovo vzatí, vyberie a zvolí Morušovú Kráľovnú, ktorej po súhlase a dohode s vlastníkom stromu poskytneme odborné arboristické ošetrenie.

Uzávierka nominácií je 20.8.2014.

Víťazný strom vyhlásime 1.9.2014

Copyright © 2011 – 2024 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny | Nastavenia cookies