Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

Gaštanové slávnosti 2013 - 13. ročník

Gaštanové slávnosti 2013 - 13. ročník
Termín: 05.10.2013
Téma: SLÁVNOSTI a FESTIVALY
Miesto konania: Modrý kameň (SR - Banskobystrický kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: www.modrykamen.sk

Popis

Mesto Modrý Kameň a Slovenské národné múzeum – múzeum bábkarských kultúr a hračiek, hrad Modrý Kameň Vás pozývajú na 13. ročník Gaštanových slávností.

Gaštanové slávnosti 2013

Viete už čo budete robiť prvú októbrovú sobotu? Ak nie a budete mať cestu okolo Modrého Kameňa, zastavte sa u nás na Gaštanových slávnostiach. 5.10.2013 sa stretneme na nádvorí Hradu Modrý Kameň. Na návštevníkov budú čakať tradičné súťaže o najlepší gaštanový zákusok, o najpresnejší počet gaštanov v pohári, o najväčší gaštan a ďalšie. Počas celého dňa bude zabezpečený kultúrny program... a chýbať nebudú ani gaštanové palacinky a gaštanové koláčiky.

Toto jedinečné podujatie sa začne ďakovnou sv. omšou za všetky plody a dary jesennej prírody. Na návštevníkov čakajú zaujímavé programy v podobe výstavy a ochutnávky gaštanových koláčov a iných špecialít, výstav a súťaží na „gaštanovú“ tému, predaj sadeníc gaštana jedlého, pečených i surových gaštanov.

Program:

Podujatie začína tradičnou svätou omšou v hradnej kaplnke - poďakovanie za úrodu, po sv. omši sa predstaví dychová hudba Hradčianka z Modrého Kameňa, pripravené je aj vystúpenie žiakov Základnej umeleckej školy v Modrom Kameni.

Môžete sa tešiť na folklór, ľudové tance a vrchárske piesne Vám predstaví folklórny súbor Hriňovčan, určite potešíme aj návštevníkov, ktorým sa páčia nestarnúce slovenské evergreeny, ktoré slávili úspechy v 30. až 50. rokoch 20 storočia. Spomínate si na pesničky - Len bez ženy, Marína mám ťa rád, Nečakaj ma už nikdy, ktoré kedysi preslávili František Krištof Veselý, Melánia Olláryová a iní, ak sa aj Vám páčia tieto melódie, určite si nenechajte ujsť vystúpenie mladých hudovníkov z Banskej Bystrice - SLOVAK TANGO.

A cappellové zoskupenie OTTO VOCE z Banskej Bystrice Vám predstaví piesne známych skupín a spevákov ako napr. ABBA, QUEEN, S. Wonder, W. Swingle, A. C. Jobim, J. Lennon, P. McCartney, G. Gershwin, S. Wonder, P. Collins... upravené a cappellovým štýlom .

Po minuloročnom úspechu sa Vám opäť predstaví skupina THE SHED z Veľkého Krtíša. Na záver programu sa môžete tešiť na vystúpenie skupiny HEX. Počas dňa sa tiež v programe predstavia rytieri VIR FORTIS zo Zvolena .

Sprievodné akcie:
Počas celého dňa sú pre deti pripravené detské atrakcie v parku sv. Anny, dobový tábor rytierov, kde si budú môcť návštevníci pozrieť ako to vyzeralo v dobách dávno minulých a môžu si zastrielať z luku. Ďalej sú pripravené tvorivé dielne, ukážky modelov áut na diaľkové ovládanie, ukážky policajnej kynológie. Určite nevynechajte výstavku žiakov ZŠ s MŠ na chodbách hradu na tému - jeseň v gaštanovom meste. Počas celého dňa môžete navštíviť expozície hradu. Na nádvorí hradu bude pripravená prezentácia vín Veľkokrtíšskej vínnej cesty.Pre záujemcov o pestovanie gaštana jedlého je pripravený predaj sadeníc gaštana jedlého.

Gaštanové špeciality:
Môžete sa tešiť na pečené a surové gaštany, gaštanové zákusky a pečivo. Po minuloročnom úspechu Vás opäť budú čakať gaštanové palacinky. Ako novinku tohtoročných slávnosti sme pre Vás pripravili gaštanový med, gaštanovú zmrzlinu, gaštanové podpecníky a ochutnať budete môcť aj medonádu (v ponuke bude aj medonáda z gaštanového medu).

Copyright © 2011 – 2021 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny