Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

Dni mesta Banská Bystrica 2017

Dni mesta Banská Bystrica 2017
Termín: 16.06.2017 - 17.06.2017
Téma: DNI OBCE a MESTA
Miesto konania: Banská Bystrica, (SR - Banskobystrický kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: www.icbb.sk

Popis

DNI MESTA BANSKÁ BYSTRICA

Námestie SNP, Banská Bystrica

Mesto Banská Bystrica sa v roku 2017 rozhodlo otvoriť Kultúrne leto akciou Dni mesta Banská Bystrica 2017, ktoré prepájajú históriu, kultúru, tradície a obrazne prezentujú dejiny. Program je naplánovaný na 2 dni a mesto nimi osloví všetky vekové kategórie.

V piatok 16. júna o 13:00 hod. otvoríme "brány mesta Banská Bystrica" so sériou kultúrnych a vzdelávacích programov, kultúrne inštitúcie pôsobiace v oblasti kultúry v meste, predstavia mozaiku programov a aktivít pripravených počas leta v celom meste. Slávnostné otvorenie Dní mesta Banská Bystrica s názvom Cesty bystrickej medi zviditeľní históriu bystrickej medi. Banskobystričanom pripomenieme bohatú banskú históriu a vznik mesta pod Urpínom, ale aj udelenie mestských práv kráľom Belom IV. V bohatom programe dostanú priestor divadelníci, hudobníci i tanečníci. V závere piatkového programu vystúpi hviezda večera Goran Karan – viacnásobný spevák roka z Chorvátka spolu s Petrom Stašákom. Nebude chýbať ani dobré jedlo pripravované z lokálnych surovín v reštauráciách v centre mesta počas sprievodnej akcie Ako chutí Banská Bystrica. V sobotu pribudne ochutnávka pív z lokálnych pivovarov.

V sobotňajšom programe, 17. júna o 13:00 sa nám predstavia mladé talenty, študenti Konzervatória J. L. Bellu. Program Dní mesta ukončí posledné sprievodné podujatie – súťaž silákov „Euroliga silákov“.

Na Dňoch mesta sa môžete tešiť aj na tieto atrakcie:

1. Predstavenie kópií medených ingotov, ktoré doteraz na Slovensku neboli nikde verejne prezentované a len pred deviatimi rokmi boli archeológmi objavené.

2. Repliku ojedinelej hutníckej európskej pece, tzv. Slovenskej pece – doteraz tiež na Slovensku neprezentovanú.

3. Najväčšiu šachovnicu v strednej Európe s rozmermi 12,7 x 12,7 metrov

4. Najväčšiu kópiu tesárskej stolice na pílenie banských trámov na Slovensku

5. Reprezentatívnu vzorku slovenských umeleckých kováčov a meďokováčov, ktorí na podujatí okujú špeciálne vyrobené banské truhlice

Všetkých Vás teda srdečne pozývame na Námestie SNP, v dňoch 16. a 17. júna 2017.

Tešíme sa na Vašu účasť

Copyright © 2011 – 2021 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny