Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

Oravské Vianoce a jarmok ľudových remesiel Dolný Kubín 2017

Oravské Vianoce a jarmok ľudových remesiel Dolný Kubín 2017
Termín: 17.12.2017 - 18.12.2017
Téma: JARMOKY, TRHY a HODY | KULTÚRA
Miesto konania: Dolný Kubín (SR - Žilinský kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: osvetadk.sk

Popis

Oravské Vianoce a jarmok ľudových remesiel Dolný Kubín 2017

17. 12. 2017 - 18. 12. 2017
MsKS Dolný Kubín


17. 12. 2017, 17:00 – Mestské kultúrne stredisko Dolný Kubín

Oravské Vianoce

Scénický program vianočného zvykoslovia

Usporiadateľ: Oravské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne17. 12. – 18. 12. 2017, 15:00 – Mestské kultúrne stredisko Dolný Kubín

Vianočný jarmok ľudových remesiel

Medzinárodný jarmok ľudových remesiel

18. 12. – začiatok o 8:00 h.

Usporiadatelia: Oravské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne, Mestské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne

Vianočné obdobie na Orave spríjemní tradičný jarmok, scénický folklórny program i medzinárodná výstava

Tak ako každý rok, aj tento podčiarkne vianočnú atmosféru na Orave séria podujatí Oravského kultúrneho strediska, organizácie v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja. V centre pozornosti bude posúťažná výstava pod názvom Vianočná pohľadnica, vianočný jarmok ľudových remesiel a scénický program folkloristov z Oravy. To všetko prinesú Oravské Vianoce – festival vianočných zvykov a remesiel.

Prvou z aktivít bude posúťažná výstava pod názvom Vianočná pohľadnica. Do jej 14. ročníka poslalo svoje práce viac ako 2 000 detí z 211 škôl zo Slovenska, Českej republiky, Poľska, Maďarska, Ukrajiny, Srbska a Chorvátska. Súťaž sa opäť stretla s vysokým záujmom i kvalitou. Témou prác bolo výtvarne spracovať vianočné námety do podoby návrhu vianočnej pohľadnice. Mladí autori vo svojich prácach invenčne prezentovali svoje zručnosti a vnímanie vianočnej tematiky v jej zvykoslovnom, prírodnom i biblickom rozmere. Kolekcia víťazných prác bude sprístupnená 14. 12. 2017 v Oravskom kultúrnom stredisku v Dolnom Kubíne, kde sa o 14.00 hodine uskutoční aj vyhlásenie výsledkov spojené s odovzdaním cien. Výstava potrvá do 26. 1. 2018 a bude iba jednou z piatich výstavných posúťažných kolekcií nainštalovaných na sklonku roka aj v Mestskom kultúrnom stredisku v Dolnom Kubíne, na Bratislavskom hrade, v Slovenskom vojvodinskom divadle v Báčskom Petrovci a v Galérii slovenského umenia v Krakove.Ďalším podujatím Oravských Vianoc bude scénický program folklórnych skupín a detských folklórnych súborov z Oravy. Účinkujúci vo vianočnom programe divákom priblížia krásu a rozmanitosť vianočných obyčajov, tak ako ich prežívali naši predkovia v období od začiatku adventu až do vianočného trojdnia. Rozmanité vianočné vinše, koledy a magické i kresťanské obyčaje predvedie takmer dvesto členov folklórnych kolektívov. V programe 28. ročníka Oravských Vianoc budú mať návštevníci možnosť vidieť skupiny Poludienok z Lokce, Kýčera a Zázrivček zo Zázrivej, Orava z Dolného Kubína, Podroháčsku folklórnu skupinu zo Zuberca a folklórnu skupinu z Brezovice. Scénický zvykoslovný program sa uskutoční v nedeľu 17. decembra 2017 o 17.00 hodine v divadelnej sále Mestského kultúrneho strediska v Dolnom Kubíne.Pre návštevníkov, ktorí si prídu vychutnať scénický zvykoslovný program Oravské kultúrne stredisko pripravilo aj vianočný jarmok ľudových remesiel. Ten bude trvať od nedele 17. decembra do pondelka 18. decembra 2017 v priestoroch Mestského kultúrneho strediska v Dolnom Kubíne. Návštevníci budú môcť ochutnať rôzne dobroty a kúpiť si rozmanité remeselné výrobky. Svoje umenie a zručnosti bude predvádzať viac ako tridsiatka ľudových umelcov - rezbári, pernikári, drotári, sviečkári, keramikári, šperkári a ďalší. Okrem kúpy si budú záujemcovia môcť vyskúšať aj techniku plstenia počas tvorivej dielne a vyrobiť si svoj originálny darček.

Festival z verejných zdrojov podporil fond na podporu umenia.

Copyright © 2011 – 2024 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny | Nastavenia cookies