Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

Stredoveké oslavy založenia Vrakune 2019

Stredoveké oslavy založenia Vrakune 2019
Termín: 22.06.2019
Téma: SLÁVNOSTI a FESTIVALY
Miesto konania: Bratislava - Vrakuňa (SR - Bratislavský kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: www.facebook.com/events/422425931628842/

Popis

Stredoveké oslavy založenia Vrakune 2019

Usporiadateľ: KVH Teokratos

Sobota 22. júna 2019 o 9:00 – 19:00 hod.

Lesopark Vrakuňa
Brezová, Bratislava,

Klub vojenskej histórie Teokratos v spolupráci so Skupinou historického šermu SIC Vás pozýva na Stredoveké oslavy založenia Vrakune.

Málokto vie, no história našej prevažne panelovej mestskej časti siaha až do stredoveku, konkrétne do roku 1279, kedy bola založená. Bola majetkom šľachtica Verekenyiho, podľa ktorého dodnes nesie svoj názov.

Pozývame Vás preto na stredoveké oslavy založenia našej mestskej časti. To čo tu môžete zažiť uvidíte málokde, desiatky dobových táborov Vám priblížia ako vyzeral život v stredoveku, či už u chudobnejších poddaných, bojovníkov ale aj u majetných šľachticov.

Súčasťou programu, ktorý Vám upresníme bude rytiersky turnaj, hudobné vystúpenia, možnosť navštíviť stredoveké tábory a nazrieť tak do života našich predkov, porozprávať sa o našej histórií s kronikárom alebo navštíviť divadielko pre najmenších. Vrcholom celého programu bude rekonštrukcia stredovekej bitky o desiatkach bojujúcich. Vstup na podujatie je voľný.

Budeme veľmi radi, ak na podujatie zavítate, je vhodné pre najmenších rovnako ako aj pre našich seniorov. Tešíme sa na Vás.
Podujatie je organizované v koordinácií s Janským pivným festivalom a finančne ho doteraz podporila Mestská časť Bratislava - Vrakuňa.

KVH Teokratos - Nezisková organizácia · Bratislava,
Klub vojenskej histórie Teokratos vznikol v roku 2018 ako jeden z nástupnických klubov bývalého KVH Templári z hradu Bagras. Primárnym projektom je rekonštrukcia 12. stor., ale aj antického Grécka, prvej svetovej vojny a ďalších období.

Copyright © 2011 – 2021 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny