Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

Móda z olympiád Prievidza 2019 - ako oblečení reprezentovali Slovensko naši olympionici

Móda z olympiád Prievidza 2019 - ako oblečení reprezentovali Slovensko naši olympionici
Termín: 07.03.2019 - 21.04.2019
Téma: KULTÚRA
Miesto konania: Prievidza (SR - Trnavský kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: www.muzeumpd.sk/podujatia/moda-z-olympiad.html?page_id=7514

Popis

Móda z olympiád Prievidza 2019 - ako oblečení reprezentovali Slovensko naši olympionici

Ako oblečení reprezentovali Slovensko naši olympionici na jednotlivých zimných olympijských hrách?

Miesto konania:
priestory Hornonitrianskeho múzea v Prievidzi

Organizátor:
Hornonitrianske múzeum v Prievidzi, Slovenský olympijský a športový výbor - Slovenské olympijské a športové múzeum

Termín: od 7.3.2019, 8:00 do 21.4.2019, 17:00 hod.
v čase otváracích hodín múzea

V roku 1994 prvýkrát v histórií nekonali v rovnaký rok štvorročného cyklu ako letné olympijské hry, ale už dva roky po predchádzajúcich hrách v Albertville (Francúzsko). Okrem toho boli XVII. zimné olympijské hry v nórskom Lillehammeri 1994 prvou olympiádou, ktorej sa naši športovci zúčastnili ako reprezentanti samostatného Slovenska.

Od toho momentu dovedna s ostatnými atlétmi na hrách letných i zimných olympiád ctia známu parafrázu výroku zakladateľa moderných olympijských hier baróna Pierra de Coubertina, podľa ktorého "nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa". Spoločne sa vyslovujú za mier, hlásajú pokoj zbraniam na celom svete a v úsilí statočne bojovať na športoviskách vytvárajú jeden mocný, neporaziteľný celok. Preto často jediné, čo ich vtedy odlišuje, čo prezrádza viac o ich kultúrnych koreňoch a národnej identite, je okrem viditeľných rozdielov v črtách a vo farbe kože len šat, ktorý si na ňu obliekajú.

Pardon, Móda z olympiád - že aj športovo-spoločenský odev z olympiády môže vychádzať z módnych trendov a spätne módu ovplyvňovať sa návštevníci múzea budú môcť presvedčiť od 7. marca do 21. apríla 2019 v priestoroch Hornonitrianskeho múzea v Prievidzi. Kabát, vetrovka i topánky, sveter, košeľa, lyžiarsky set, čiapka, šál a rukavice, ale aj batoh a kufor, ktorými boli Slováci na zimných olympijských hrách od roku 1994 do roku 2018 "vyzbrojení", všetko zo zbierok Slovenský olympijský a športový výbor - Slovenského olympijského a športového múzea. Hoci od 1994 už ubehol nejaký ten rôčik a niektoré modely dnes "vypália poriadne retro", ani jeden vystavený kúsok nemožno podceniť. Práve jeho čas sa môže kedykoľvek vrátiť...Copyright © 2011 – 2024 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny | Nastavenia cookies