Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

Výstup na vrchol Pilíša „Ozvala sa muzika slovenského jazyka“ - Memoriál Juraja Migaša 2019 Mlynky - XI. ročník

Výstup na vrchol Pilíša „Ozvala sa muzika slovenského jazyka“ - Memoriál Juraja Migaša 2019 Mlynky - XI. ročník
Termín: 18.05.2019
Téma: TURISTIKA a CYKLISTIKA | PODUJATIA NAŠICH KRAJANOV
Miesto konania: Mlynky - Pilíš (Zahraničie - Maďarsko)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: www.oslovma.hu
www.slovenskezahranicie.sk/sk/krajania-informuju/2642/v-mlynkoch-pod-pilisom-sa-ozvala-muzika-slovenskeho-jazyka-pocta-slovenskosti-i-spomienka-na-juraja-migasa--priatela-slovakov-v-madarsku

Popis

Výstup na vrchol Pilíša „Ozvala sa muzika slovenského jazyka“ - Memoriál Juraja Migaša 2019 Mlynky - XI. ročník

Ozvala sa muzika slovenského jazyka - Organizátori sa rozhodli usporadúvať túru každoročne na pamiatku jej hlavného iniciátora, oduševneného predstaviteľa Slovenska a slovenskosti, večného optimistu a veľkého priateľa Pilíšanov, vynikajúceho diplomata - veľvyslanca Juraja Migaša (1957-2015).

Pešia túra na Pilíš
„Ozvala sa muzika slovenského jazyka“

2018 - http://www.slovenskezahranicie.sk/sk/krajania-informuju/2642/v-mlynkoch-pod-pilisom-sa-ozvala-muzika-slovenskeho-jazyka-pocta-slovenskosti-i-spomienka-na-juraja-migasa--priatela-slovakov-v-madarsku

Cieľom podujatia je jednak vzdať poctu pamiatke našich predkov, jednak zažiť súdržnosť a prispieť k zomknutiu síl ľudí dobrej vôle. Spoločná pešia túra na vrchol Pilíša opäť poskytne vhodnú príležitosť na prehlbovanie priateľstva medzi jej účastníkmi a zároveň i medzi našimi národmi a národnosťami. / Naši predkovia dlhé stáročia žili v osadách pod vrchom Pilíš, ktorý sa pôvodne nazýval Pleš a ktorý je najvýraznejším symbolom tu žijúcich Slovákov.

Určujúcim prvkom ich živobytia bolo drevo, ktoré nachádzali v pilíšskych horách. Namáhavú prácu neraz na krátky čas prerušili práve na vrchole Pilíša. Obedňajšie chvíle oddychu pri spoločnom ohni využili nielen na opekanie slaniny, ale aj na kus reči, na upevňovanie priateľstva.

Copyright © 2011 – 2024 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny | Nastavenia cookies