Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

Fest Dupľa - Double fest 2013

Fest Dupľa - Double fest  2013
Termín: 09.08.2013 - 11.08.2013
Téma: RôZNE +++
Miesto konania: Michalovce (SR - Košický kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: www.dolnyzemplin.sk
www.dolnyzemplin.sk/activity.html?a=122

Popis

Fest Dupľa - Double Fest

Dvojitá porcia zábavy...
Dve tváre osobností...
Dupľovaná dávka
občerstvenia...

Mesto Michalovce pripravuje v dňoch 9. až 11. augusta 2013 unikátny festival zábavy nazvaný Fest dupľa alebo Double fest. Môžete sa tešiť na zaujímavé podujatia, dobré jedlo, hodnotné ceny, veselú náladu.

Prečo Fest dupľa?
Prečo Double fest?

Odpoveď je jednoduchá - lebo všetko na Vás čaká dvojmo. Dvojitá porcia zábavy... Dve tváre osobností... Dupľovaná dávka občerstvenia... Jednoducho fest poriadna dávka všetkého.
Program tvoria dve hlavné podujatia – Michalovce s Michalmi, Michalom a Michaelám a Mihaľovske deski. Ale v sprievodnom programe dostanú priestor aj kuchári, aby návštevníkom aj našim obyvateľom ukázali, akí sú zruční pri príprave tradičného zemplínskeho jedla „holubkov“. Pokúsime sa aj o zápis do Slovenskej knihy rekordov s najväčším počtom Michalov a Michael na jednom mieste a chystáme aj súťaž dvojníkov známych osobností, do ktorej sa môže zapojiť naozaj každý.

Hľadáme dvojníkov!

Dvojníci pozor, ide o veľa! Fest Dupľa alebo Double fest je podujatie, ktorým chcú Michalovce prilákať dvojníkov známych osobností z celého sveta. Našou ambíciou je nájsť a predstaviť návštevníkom festivalu ľudí, ktorí sa podobajú celebritám. Každý záujemca o účasť v súťaži dvojníkov sa musí zaregistrovať v registračnom formulári. Osobná účasť v auguste bude podmienkou získania finančnej výhry. Double Win! Dvaja najpodobnejší si odnesú po tisícke eur a budú predstavení v hlavnom kultúrnom programe aj s osobnosťami.
Michalovia, Michaely, spojme sa!

Súčasťou festivalu bude i stretnutie čo najväčšieho počtu nositeľov mena Michal a Michaela aj v jazykoch iných národov - Mikael, Mike, Majk, Miikael, Mikka, Michel, Miguel, Michail... a súčasne pokus o zápis do Slovenskej knihy rekordov. Všetci Michalovia a Michaely po registrácii dostanú jedinečné tričko a možno aj niečo viac... Pre všetkých Michalov a Michaely, ale nie len pre nich sú pripravené autogramiády a besedy známych Michalov – hudobníka, speváka, spisovateľa, športovca... Kto to bude? Nechajte sa prekvapiť!
Všetko vyvrcholí veľkým zábavno – hudobným programom na námestí, v ktorom sa predstavia známe osobnosti.
Mihaľovski deski

Druhým unikátnym podujatím festivalu Double fest budú Mihaľovski deski. Táto prehliadka divadiel chce udržiavať, zachovávať a rozširovať jedinečnosť nárečí v dramatickom umení. Chceme zapojiť ochotnícke divadlá hrajúce v dialektoch z regiónov celého Slovenska. Zlatým klincom tohto programu bude vystúpenie Radošinského naivného divadla. Všetky súbory sa predstavia divákom priamo na pešej zóne v meste Michalovce, v areáli Zemplínskeho múzea, na Zemplínskej šírave aj vo veľkej sále Mestského kultúrneho strediska v Michalovciach.
A čo ešte?

Máme pripravené aj zaujímavé sprievodné podujatia, ktoré zdupľujú zábavu počas týchto dní – súťaž vo varení nášho typického zemplínskeho jedla – holubkov, šancu dostanú nie len profesionálni kuchári, ktorí Vám ukážu ako sa u nás zakrúcajú holúbky, ale v prípade záujmu Vás to aj naučia, súťažiť sa bude aj v rýchlosti jedenia tohto jedla, v rýchlosti prípravy holúbkov a vyhlásime aj víťaza kategórie najmenší a najväčší holúbok

Zaujímavosťou festivalu bude aj príchod historického vláčika s návštevníkmi z Košíc, ktorí budú mať možnosť spoznať historické pamiatky mesta a jeho okolie. To všetko a ešte viac Vás čaká v meste Michalovce počas druhého augustového víkendu na festivale Double fest alebo Fest Dupľa!

Tešíme sa na Vašu návštevu a garantujeme dobrú náladu! Príďte neoľutujete!

Tento projekt je spolufinancovaný KSK v rámci programu Terra IncognitaA ešte vysvetlivky k zemplínskym výrazom:

fest - poriadne, ozajstne
dupľa - dvojitá dávka
Mihaľovski - Michalovské
deski - dosky, čo znamenajú svet...
************************************************************************************************************
A ako bolo?
Mesto Michalovce s finančnou podporou Košického samosprávneho kraja z programu Terra Incognita, pripravilo v dňoch 9. až 11. augusta 2013 festival zábavy pod názvom Fest dupľa alebo Double fest.
Predseda Košického samosprávneho kraja JUDr. Zdenko Trebuľa v sobotu 10. augusta opäť posunul symbolickú štafetu Kľúčových podujatí programu KSK Terra Incognita ďalšiemu mestu, ktoré sa stalo jeho organizátorom a primátor mesta Michalovce Viliam Zahorčák ju s radosťou prijal.
Program Double festu alebo Fest duple tvorili najmä podujatia „Michalovce s Michalmi, Michalom a Michaelám“, stretnutie mesta so známymi nositeľmi tohto mena, festival divadiel hrajúcich v nárečí „Mihaľovski deski“ a hľadanie dvojníkov známych osobností.
Nakoniec sa v Michalovciach stretlo štyristotrinásť nositeľov mien Michal alebo Michaela a vytvorili tak rekord, ktorý bol zapísaný medzi slovenské rekordy. Primátor mesta Viliam Záhorčák prevzal certifikát o platnosti rekordu z rúk komisára Knihy slovenských rekordov pána Igora Svítoka. Najstarším účastníkom bol 90-ročný Michal Cibík a najmladším 4-mesačný Michal Mihaľov, obaja z Michaloviec. Známych Michalov na festivale reprezentoval napríklad športovec Michal Riszdorfer z Komárna, ktorý prekvapil hrou na harmonike, ktorá sa mu podarila vďaka spolupráci s ďalším populárnym Michalom, Michalom Červienkom z Banskej Bystrice, ktorý je akordeónovým virtuózom. Nechýbala ani rodáčka z Michaloviec speváčka Misha, ktorá potešila svojich fanúšikov prvým koncertom od narodenia svojich dvojičiek. Azda najočakávanejším známym Michalom bol Michal Prokop a vystúpenie jeho tria v sobotu večer.
Hľadanie dvojníkov taktiež vyvrcholilo v sobotu podvečer. Z takmer tridsiatky prihlásených komisia vybrala dvoch najpodobnejších originálu, ktorí si z rúk primátora mesta odniesli tisíceurovú odmenu. Boli nimi dvojníci herca Bruce Willisa a futbalistu Róberta Viteka. Zvláštne ocenenie dostal aj dvojník Vladimíra Iľjiča Lenina, pretože svoj originál napodobil aj pre neho typickým oblečením.
Festival Mihaľovski deski získal v tomto ročníku hneď dva prívlastky – slovenský a s medzinárodnou účasťou. Predstavilo sa na ňom sedem divadelných súborov, ktoré boli aj z iných krajov Slovenska, nielen z Košického, a divadelná skupina „Štúdio“ zavítala do Michaloviec dokonca z Vojvodiny. Festival otvoril svojím vystúpením domáci divadelný súbor Divadlo pri fontáne hrou Veďecki viskum a vyvrcholením bolo určite vystúpenie Milky Zimkovej v monodráme Sojka a Radošinské naivné divadlo a ich Jááánošííík po tristo rokoch.
Veľký divácky záujem bol aj o sprievodné podujatia, najmä o gastronomickú súťaž Fajne zempľinske holubki, v ktorej o priazeň chuťových pohárikov návštevníkov Fest duple bojovalo 11 družstiev. Na pódiu sa potom súťažilo aj o najväčší počet zakrútených holubkov za 90 sekúnd – mimochodom bolo ich 29, a najväčší i najmenší holubok. Najmenší mal neuveriteľných 1,8 cm.
Milovníkov vína iste potešil Festival slovenských a zahraničných vín „Dobrý ročník“, ktorý ponúkal širokú ponuku domácich vín, ako aj vína nielen z Európy, ale tiež z Južnej Ameriky, či Nového Zélandu.
Aj počasie prialo Double festu. Vydarený festival dokonca obišli aj búrky, ktoré zvyšok Slovenska tento víkend zasiahli. Veríme, že podujatie si v srdci Zemplína nájde svoje miesto aj v ďalších rokoch.

Copyright © 2011 – 2024 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny | Nastavenia cookies